sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Kacperek potrzebuje pomocy

Zachęcamy do pomocy. Cały tekst i zdjęcie pochodzą ze strony https://www.kawalek-nieba.pl/kacper-labuzek/

Na trzecie urodziny Kacperka dostaliśmy w “prezencie” informacje, że nasz ukochany synuś jest chory na nowotwór złośliwy neuroblstoma – Ganglionenroblastoma. Badania w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie wykazały, iż Kacperek ma guza zlokalizowanego w nadnerczu lewym, przerzut do kości czaszki wraz ze zmianą w oczodole oraz przerzut do szpiku. Diagnoza, którą nam przekazano ścięła nas z nóg, nasz cały Świat legł w gruzach. Do dziś jeszcze nie umiemy pojąć jak to możliwe, że 3 letni pełen energii chłopiec, mógł zostać dotknięty tak ciężką chorobą – nowotworem.

Leczenie ruszyło bardzo szybko.W pierwszym tygodniu od diagnozy Kacperek przeszedł dwa zabiegi oraz operacje wycięcia guza. Rozpoczęliśmy pierwszy w wielu etapów leczenia – chemioterapię. Naszego synka czeka jeszcze bardzo długie wieloetapowe i wyczerpujące leczenie. Po chemioterapii Kacperek musi przejść kolejną operację usunięcia guza z kości czaszki, następnie mega chemię wraz z autoprzeszczepieniem szpiku oraz radioterapię. Ostatnim przewidzianym na maj 2018 roku etapem leczenia jest immunoterapią z zastosowaniem leku o nazwie Dinutuxomab beta EUSA. Jest to lek, którego badania kliniczne potwierdziły i znacznie zwiększa szanse na trwałe wyleczenia. Na chwilę obecną lek ten nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Cena jaką musimy zapłacić za lekarstwo dające naszemu dziecku szanse na życie wynosi jeden milion złotych. kp1Nie mamy takiej kwoty. Nie możemy pogodzić się z myślą, że nasze ukochane dziecko po przejściu tak ciężkiego i okupionego bólem i łzami leczenia może nie otrzymać dającej szansy na trwałe wyleczenie leku tylko dlatego że jego rodzice nie mają takich pieniędzy.

Czas biegnie nieubłaganie. Mamy czas do maja 2018 r. aby Kacperek dostał szansę na życie i zdrowie. Bardzo potrzebujemy Państwa pomocy aby zebrać tę niewyobrażalną dla nas kwotę i ratować naszego syneczka. Mamy tylko jedno pragnienie, żeby nasze dziecko dostało szanse na poznanie świata i ludzi,na życie. Głęboko wierzymy że przy Państwa pomocy wygramy tę walkę. Za każdą pomoc i wsparcie z całego serca dziękujemy.

Pomóc Kacperkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”kp90

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1295 pomoc dla Kacpra Łabuzek”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kacper:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1295 Help for Kacper Labuzek”

Aby przekazać 1% podatku dla Kacperka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisaćkp6 “1295 pomoc dla Kacpra Łabuzek”

Kacperkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY.