środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

„Karnawałowa integracja w Skawinie”

W piątek, 17 lutego, w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” Skawina odbył się Bal Karnawałowy „Karnawałowa Integracja w Skawinie”, zorganizowany we współpracy z Fundacją INKLUZJA – Edukacja Włączająca oraz nieformalną grupą rodziców „Dzieci są ważne”.

Bal karnawałowy zorganizowany po wielu miesiącach przygotowań, setkach rozmów i wielu pomysłach, dostarczył wszystkim uczestniczącym dzieciom oraz ich opiekunom wspaniałych wrażeń. Patronat nad wydarzeniem objął  Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa.

Salę w OK-R „Gubałówka” wypełnili bohaterowie znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana… – nie sposób zliczyć ani wymienić tych wszystkich postaci, a i dzieci rozpoznać było bardzo trudno. Tak dzieci jak ich opiekunowie podczas tanecznych pląsów w rytm muzyki świetnie się bawili, a uśmiech mimo tylko chwilowego zmęczenia, nie znikał z ich twarzy. Odważniejsi zaś zaśpiewali swoje ulubione piosenki. Zabawę dopełniły liczne konkursy z nagrodami. Po chwilach wypoczynku, podczas którego dzieci posiliły się przygotowanym poczęstunkiem, muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Uczestnicy nie zapomnieli również o największych przyjaciołach dzieci, jakimi są domowe zwierzaki i na rzecz Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt odbyła się licytacja. Czas płynął nieubłaganie szybko i gdy zabawa dobiegła końca,  dzieci z żalem opuszczały salę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, a w szczególności sponsorów,  bez których Pierwszy Bal Karnawałowy „Karnawałowa integracja w Skawinie” nie mógłby się odbyć, a także wszystkim uczestnikom i ich opiekunom  za zaangażowanie i udział w tym radosnym wydarzeniu! Do zobaczenia za rok! – mówi Ewa Szostek, prezes zarządu Fundacji.

Więcej informacji: KLIKNIJ  TUTAJ.

spon

Źródło: Fundacja Inkluzja – Edukacja Włączająca