czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Kierował pod wpływem amfetaminy

31 lipca policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 48-letniego mieszkańca Skawiny, pod zarzutem posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

„Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na terenie Krakowa. Policjanci, po krótkiej obserwacji, niepewnie prowadzonego przez mężczyznę pojazdu, zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kierującym okazał się być 48-letni mieszkaniec Skawiny. Badanie wykazało, iż znajdował się on pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo, podczas przeszukania, w bagażniku auta, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie  35 800 sztuk papierosów różnych zagranicznych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty. Podejrzany odpowie za prowadzenie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie i przewożenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, których wprowadzenie do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego w kwocie sięgającej co najmniej 30 tysięcy zł.” – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Mężczyźnie grozi kara grzywny oraz więzienia do lat trzech.

fot. KPP w Krakowie