poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Kierowca autokaru z alkoholem we krwi

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie skontrolowali stan trzeźwości kierującego autokarem, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. O przeprowadzenie kontroli poprosili rodzice. Jak się okazało, mężczyzna miał 0,2 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

23 czerwca patrol funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Skawinie pojechał do jednej z miejscowości gminy Skawina, aby skontrolować stan trzeźwości kierującego autokarem, który miał zawieźć przedszkolaków na wycieczkę do Krakowa. Funkcjonariusze przed odjazdem autokaru i zgodnie z prośbą rodziców sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Niestety, okazało się, że 54-letni kierowca był po użyciu alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz sprawą zajmie się sąd. Dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę z innym – trzeźwym kierowcą.

Pamiętajmy, że każdy może poprosić policję o sprawdzenie autokaru wycieczkowego oraz kierującego przed wyjazdem. Wystarczy wcześniej poinformować o dacie wyjazdu i podać miejsce zbiórki. Policjanci umówią się wówczas na kontrolę. Jednakże, jak i w tym przypadku, policjanci także reagują na każde wezwanie. Warto zadbać o dobro dzieci.

Źródło: KPP w Krakowie