wtorek, 09 sierpnia 2022 Imieniny: Roman, Ryszard

Kłopoty w wielkim mieście

Same kłopoty spotkały ciekawską kotkę Łapsotkę, która znudzona wiejskim spokojem, opuściła kociego męża i postanowiła szukać przygód w wielkim mieście.

Droga okazała się niezwykle długa i niebezpieczna. Naiwna kotka ledwo uszła cało z rąk złoczyńcy, handlarza futrami, który połakomił się na jej piękne kocie futro. Gdyby nie strażnik miejskich kotów Chuck byłoby niewesoło.

Przydatna okazała się również znajomość kilku podstawowych zasad ruchu drogowego. Świat przepisów chciała „rozjaśnić” Pani Policjantka, ale okazało się, że ekspertami, znawcami tego tematu, okazały się dzieci. Doskonale orientowały się nie tylko w bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, ale również znały wszystkie niezbędne numery alarmowe, a przede wszystkim, były gotowe pomóc kotce.

Mówi się, że kot zawsze spada na cztery łapy, tak też było i w tym przypadku. Łapsotka została odnaleziona przez męża i mogła spokojnie wrócić do domu. Nawet propozycja zwiedzenia świata nie wydała się na tyle atrakcyjna. Na długo odechciało się jej wszelkich podróży, bo przecież wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Mimo, że w domu najlepiej, mamy nadzieję, że dzieci chętnie na godzinkę opuszczą swoje śliczne pokoiki i bezpiecznie przemierzając ulice naszego miasta, dotrą na kolejny spektakl. W grudniu mamy aż dwie propozycje teatralne. W niedzielę, 4 grudnia zapraszamy na godzinę 17.00, na spotkanie ze Świętym Mikołajem, a w drugi poniedziałek miesiąca, tj. 12 grudnia zapraszamy na przedstawienie „Pchła Szachrajka”, które jak każdy spektakl z cyklu „Teatr Dzieciom” rozpoczniemy o godz. 17.30.

Do zobaczenia!

Ewa Przebinda, źródło: CKiS