środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Kolarze walczyli w Skawinie

Rozegranych pięć morderczych etapów, na trasie o długości blisko 800 km podczas 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Podczas czwartego etapu z Nowego Sącza do Jaworzna zawodnicy walczyli w Skawinie o dodatkowe punkty na lotnym finiszu.

Trasa tegorocznej edycji 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. prowadziła z Sanoka do Łodzi. Rozpoczęła się 4 lipca na Rynku w Sanoku, a zakończyła 7 lipca na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera. W piątek, 6 lipca, zawodnicy walczyli o dodatkowe punkty na lotnym finiszu zlokalizowanym w okolicach Rynku w Skawinie. Bonifikaty punktowe zdobyli: Anton VOROBYEV – CLUB GAZPROM-RUSVELO (3 punkty), Artur DETKO – DOMIN SPORT (2 punkty) oraz Sylwester JANISZEWSKI – WIBATECH MERX 7R (1 punkt). Kolarzom, którzy przejeżdżali z prędkością około 40km/h, kibicowali mieszkańcy. Miejsce lotnego finiszu zostało oznaczone linią na asfalcie i bramą firmy NPA Skawina, zawsze gotowej do podejmowania nietypowych działań – dziękujemy! Podziękowania kierujemy również do pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, którzy wsparli organizację wydarzenia.

Nad bezpieczeństwem podczas wyścigu czuwała Policja, Straż Miejska w Skawinie oraz wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych – wszystkim zaangażowanym w zabezpieczenie przejazdu kolarzy przez teren naszej gminy serdecznie dziękujemy.

Szczegółowa klasyfikacja czwartego etapu: KLIKNIJ TUTAJ

Wyniki wszystkich etapów: www.wyscig.com.pl

Źródło: MWKSiO/UMiG