niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Kolorowa Wielkanoc w „Trójce”

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się finał Gminnego Międzyświetlicowego Konkursu „Kolorowa Wielkanoc”, którego tematem było przygotowanie ozdoby wielkanocnej – kartki, pisanki, stroika – dowolna techniką plastyczną. Po liczbie prac jakie wykonali uczniowie widać, że tradycja jest nam bliska.

Głównymi celami konkursu były: nawiązanie do tradycji wielkanocnych oraz rozwijanie twórczych zainteresowań, kreatywności i wyobraźni u dzieci.

Dostarczone prace zostały wykonane grupowo w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-II i kl. III i IV. W konkursie wzięło udział 10 szkół: SP w Zelczynie, SP w Radziszowie, SP w Wielkich Drogach, SP w Jaśkowicach, SP w Rzozowie, ZPO w Kopance, SP nr 1, 3, 4 oraz 6 w Skawinie.

Oceny dokonało 4-osobowe jury:

Małgorzata Tomala – przewodnicząca;
Czesław Gąsiorowski;
Elżbieta Gutierrez;
Agnieszka Król.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria kl. I-II

I miejsce – SP w Jaśkowicach
II miejsce – SP nr 6 w Skawinie
III miejsce – SP nr 3 w Skawinie

Kategoria kl. III-IV

I miejsce- SP nr 3 w Skawinie
II miejsce- Zespół Placówek Oświatowych w Kopance
III miejsce- SP w Wielkich Drogach

Tuż po rozdaniu nagród dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie Czesław Gąsiorowski, powiedział kilka ciekawostek nt. lokalnych tradycji wielkanocnych udawadniając również najmłodszym jak historia może być zabawna, interesująca a czasem zaskakująca.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników. Na zwycięzców czekały nagrody a pozostałych uczestników upominki ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 3 w Skawinie. – Dziękujemy również wychowawcom wyżej wymienionych szkół za przygotowanie uczniów i udział w konkursie – powiedziała na zakończenie dyrektor Elżbieta Gutierrez.

Po części oficjalnej i artystycznej wszyscy uczestnicy, jury oraz zaproszeni goście zostali zaproszeni na pyszny świąteczny sernik oraz kolorowe kanapki wykonane przez niezastąpione panie kucharki.

Źródło: Sp3