sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Koncert piosenek Ewy Demarczyk

Na wrześniowe niedzielne popołudnie proponujemy Państwu wieczór muzyczno-poetycki z piosenkami Ewy Demarczyk w wykonaniu Anny Kukawskiej z zespołem. Wydarzenie odbędzie się w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie.

W programie usłyszymy najbardziej znane utwory Artystki, m.in.:  „Groszki i róże”, „Grand Valse Brillante”, „Karuzela z Madonnami”, „Pocałunki”, „Na moście w Avignon”, „Tomaszów” i wiele, wiele innych.

Anna Kukawska (vocal) to aktorka i wokalistka Teatru Groteska oraz Teatru Plejada w Krakowie, szerszej publiczności znana m.in. z roli sierżant Emilii Drawskiej w serialu „Policjantki i Policjanci”.

Towarzyszyć jej będą wyśmienici muzycy:

Bogusław Zięba (piano, akordeon) – znakomity muzyk i kompozytor, mistrz akordeonu, który zjeździł całą Polskę, Europę, Stany Zjednoczone i Chiny, koncertując z przeróżnymi zespołami. Związany m.in. z zespołem Max Klezmer Band z Krakowa.

Jędrzej Łaciak (bas) – gitarzysta basowy, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z Kamilem Urbańskim współtworzy Interplay Jazz Duo, które uhonorowane zostało licznymi nagrodami, m.in.: Nagrodą Fryderyka, czy Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej. Uczestniczy w wielu projektach artystycznych. Cechuje go oryginalne brzmienie i bardzo osobista stylistyka wypowiedzi artystycznej. Uczestniczył w nagraniu płyty Seven Stairs to Hell Tria Marka Walarowskiego, która ukazała się w 2015 roku nakładem firmy fonograficznej DUX.

10 września 2017 (niedziela), godz. 18.00, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, ul. Szkolna 4

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS