czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Koniec z betonem. Wymienią nawierzchnię

Jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego było „Nowoczesne boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 4”. Zostanie tam zamontowana nowa nawierzchnia. Zamiast betonu pojawi się poliuretan. 

Autorem projektu jest Łukasz Martyna. Jak zaznacza, boisko nie jest teraz bezpieczne. Szczególnie, kiedy dzieci są bez opieki rodziców.

Martyna przyznaje, że jest autorem tylko na papierze, bo tak naprawdę pomysł wyszedł od rodziców uczniów SP4. – Udało nam się zebrać ludzi, którzy przygotowali cały projekt, zajęli się promocją i później realizacją tego przedsięwzięcia. Przygotowanie to jedno, ale głosowanie jest sukcesem, dlatego dziękujemy mieszkańcom za oddanie głosów – mówi Martyna.

W tym roku oddano prawie 15 tysięcy głosów, czyli o 3,5 tys. więcej niż w poprzedniej edycji. Frekwencja rośnie, ale nie obyło się bez problemów, które już wcześniej opisywaliśmy, czyli opóźnień w ogłoszeniu konkursu, wstępnego odrzucenia większości projektów, czy tajemnicy szóstej urny.

Jak tłumaczy Norbert Rzepisko, zastępca burmistrza Skawiny, skawińskie władze cały czas się uczą, a każdy kolejny problem przybliża je do wypracowania takiego rozwiązania, które będzie idealne dla mieszkańców.

Koszt wymiany nawierzchni boiska to 100 tysięcy złotych, czyli maksymalna kwota, jaką można było uzyskać w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Skawiny. Władze miasta mają obowiązek zrealizować wszystkie sześć zwycięskich projektów do końca tego roku.