sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Koniec z egipskimi ciemnościami

Urząd Miasta i Gminy przywraca nocne oświetlenie uliczne w godzinach 0:00 – 4:00. Działania prowadzone są stopniowo na poszczególnych obszarach miasta oraz sołectw. Do 7 września wszystkie prace powinny się zakończyć i nocne oświetlenie będzie działało normalnie w całej gminie.

Prace już trwają i na kolejnych obszarach gminy oświetlenie jest systematycznie włączane. Powinno potrwać to do 7 września.

„Niestety nie posiadamy guzika, który włącza i wyłącza światła, przywrócenie oświetlenia wymaga przeprogramowania wielu czujników, dlatego termin ten może ulec nieznacznemu wydłużeniu.” – czytamy w komunikacie UMiG.

Wyłączenie nocnego oświetlenia ulicznego pozwoliło w sumie zaoszczędzić ponad 100 tys. złotych. Według urzędników, zaoszczędzone środki zostały przeznaczone na takie działania, jak zaopatrzenie szkół, straży miejskiej, policji, pogotowia ratunkowego, MGOPS i ochotniczych straży pożarnych w płyny do dezynfekcji oraz inne środki ochrony osobistej. Dzięki zaoszczędzonej kwocie, jak twierdzą urzędnicy, gmina zachowała również ciągłość w funkcjonowaniu – to między innymi odbiór i utylizacja śmieci, dbanie o czystość czy realizowanie inwestycji.

Źródło: UMiG