sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Konkurs językowy w Pozowicach

30 października w Szkole Podstawowej w Pozowicach miała miejsce pierwsza edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla najmłodszych uczniów w gminie Skawina – 5- i 6-latków. Celem konkursu było zachęcanie i motywowanie dzieci z oddziałów przedszkolnych do nauki języka angielskiego oraz nauka poprzez zabawę.

Do udziału zgłosiły się dwuosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych w Krzęcinie, Kopance, Polance Hallera, Wielkich Drogach, Woli Radziszowskiej i Pozowicach, które zmierzały się z językowymi wyzwaniami w czterech konkurencjach przeprowadzonych w formie prezentacji i zabawy językowej. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się znakomicie, a zwycięską drużyną okazały się uczennice z oddziału przedszkolnego w Polance Hallera: Alicja Paciorek i Dominika Ćwięka, które zdobyły tytuł Małego Mistrza Języka Angielskiego.

Wszyscy przybyli uczniowie zostali nagrodzeni wspaniałymi podarunkami ufundowanymi przez firmę HEW-POL Skawina, FIKU MIKU AND CAFE, TALBUD-A Skawina oraz Urząd Miasta i Gminy Skawina – Wydział Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury. Ponadto, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Konkurs uatrakcyjnił taniec zumby, w którym wzięli udział wszyscy mali zawodnicy w oczkiwaniu na werdykt Jury.

Źródło: inf. prasowe