czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Konkursy na stanowiska dyrektorów ogłoszone

Ogłoszono konkursy na stanowiska dyrektorów instytucji kultury w Skawinie. Kandydaci mogą się ubiegać o przewodzenie Centrum Kultury i Sportu, Muzeum Regionalnego lub Miejskiej Biblioteki Publicznej.

To kontynuacja kontrowersyjnych zwolnień na podstawie znowelizowanych przepisów ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej z 2011 roku (weszła w życie w 2012 roku). Przypomnijmy, według urzędowej interpretacji dyrektorzy instytucji kultury powołani na stanowiska na czas nieokreślony przed wejściem w życie ustawy mogą pozostać na nich 7 lat. Zatem od 1 stycznia 2019 roku dyrektorzy wszystkich trzech wspomnianych instytucji kultury tracą swoje stanowiska.

Kandydaci na dyrektorów oprócz znajomości prawa, niekaralności oraz wysokich umiejętności komunikacyjnych muszą posiadać też co najmniej pięcioletnie doświadczenie w instytucji sektora finansów publicznych. Oprócz tego muszą w swoim CV mieć co najmniej pięć lat stażu w kierowaniu taką instytucją (dotyczy muzeum i biblioteki) lub trzy lata doświadczenia (CKiS).

Kandydaci mogą zgłaszać swoje aplikacje do 22 marca, najpóźniej 1 kwietnia poznamy nowych dyrektorów instytucji publicznych w Skawinie.