czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Kopanka się rozbudowuje

Zrób grilla, zagraj w siatkówkę, poćwicz i zrelaksuj się. W Kopance rozbudowano dotychczasową infrastrukturę rekreacyjną. Znajduje się na niej plac zabaw, nowoczesne boisko, siłownia „pod chmurką” oraz miejsce do spotkań i relaksu, w którym mieszkańcy mogą zrobić grilla.

Kopanka to kolejna miejscowość objęta programem Rewitalizacji Miasta i Gminy Skawina. To cały szereg inwestycji mających poprawić komfort życia mieszkańców poprzez stworzenie atrakcyjnych miejsc do spotkań i spędzania czasu wolnego.

W Kopance rozbudowano plac zabaw. Pojawiły się tam nowe urządzenia dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zaraz obok znajduje się boisko, na którym można zagrać w siatkówkę i koszykówkę. Nie zabrakło także siłowni „pod chmurką” oraz stojaków na rowery.

Mieszkańcy, którzy pragną odpocząć po wysiłku, mogą zrelaksować się na placu rekreacyjnym wyposażonym w ławki oraz grilla. Cały teren został połączony chodnikami.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: „Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina – ITD i ITP”.

Źródło: UMiG