sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Koronawirus w urzędzie

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie wystosował komunikat:

U dwóch pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie potwierdzono koronawirusa. Zgodnie z procedurami została o tym poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. Sanepid podjął decyzję o niezamykaniu UMiG, a pracownicy którzy mieli kontakt z zarażonymi pracują zdalnie.

W związku z powyższym, w UMiG wprowadza się rotacyjny tryb pracy. Pracownicy zostali podzieleni na dwa zespoły, które w cyklu dwudniowym będą na zmianę wykonywać pracę w Urzędzie albo pozostaną w domu i swoje obowiązki będą wypełniać zdalnie. Chodzi o to, by w UMiG przebywało jak najmniej osób i aby w możliwie najskuteczniejszy sposób zachować dystans społeczny w miejscu pracy.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zachęcamy, by wszystkie kwestie były rozwiązywane bez osobistego stawiania się w urzędzie.

Jeżeli sprawa wymaga osobistego spotkania z pracownikiem merytorycznym, zachęcamy, by skontaktować się z nim telefonicznie, umówić na konkretną godzinę, a sprawę załatwić w w wyznaczonym miejscu znajdującym się przy wejściu do urzędu. Przed spotkaniem prosimy zdezynfekować dłonie, zachować odstęp minimum 1.5 metra od innych oraz obowiązkowo zasłonić usta i nos.

Jednak o wiele wygodniej, szybciej i prościej będzie, jeżeli skontaktujecie się bezpośrednio z pracownikiem merytorycznym i załatwicie sprawę elektronicznie. Możecie zrobić to za pomocą telefonu, wiadomości e-mail, listownie lub korzystając z platformy ePUAP.

Bezpieczeństwo i zdrowie jest ważne dla każdego z nas, dlatego liczymy na wyrozumiałość. Życzymy chorym pracownikom szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: UMiG