czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Kreatywne ferie w bibliotece

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie przygotowała dla dzieci z terenu naszej gminy ciekawą ofertę zajęć podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych.

Szczególnie pierwszy dzień był dla Biblioteki Pedagogicznej pracowity. Podczas gdy w Bibliotece odbywały się warsztaty z języka angielskiego prowadzone przez Monikę Cichowlas, Jadwiga Boba czytała bajeczki w Przedszkolu Samorządowym nr 3. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z bohaterką serii książek Jakuba Skworza księżniczką Adelą, poznały Tomka z „Opowiadań dla przedszkolaków” Renaty Piątkowskiej oraz próbowały ocenić postępowanie lisa z bajki „Ważne zadanie” Justyny Wacławik. Zajęcia odbyły się już po raz kolejny w ramach podjętej przez nas akcji Czytania Dzieciom.

W tym samym czasie Pani Monika Cichowlas poprowadziła warsztaty literackie „Świat bajek Erica Carle a”, wykorzystując w zajęciach książeczki i pomoce dydaktyczne Wydawnictwa Usborne.

13 lutego zrobiło się w Bibliotece romantycznie, serduszkowo i walentynkowo. Pod okiem pani Agaty Lasek z Koła Robótek Ręcznych „Razemkowo” dzieci przygotowywały prezenty, które wręczyły rodzinie i przyjaciołom z okazji Walentynek. Plastycznym wsparciem służyła pani Agacie nasza koleżanka Lucyna Podgórna – „artystyczna dusza” Biblioteki Pedagogicznej.

Trzeci dzień upłynął na zabawach z językiem angielskim za pomocą gier planszowych, kart, układanek. Zajęcia poprowadziła Monika Cichowlas.

Kolejny dzień bawiliśmy się pod hasłem „Razem weselej”. Gry i zabawy twórcze były okazją do wspólnego wymyślania haseł do odgadywania dla wszystkich uczestników, gier na orientację, czy kalamburów. Zajęcia prowadziła pani Lidia Ippoldt.

Na zakończenie kreatywnych ferii w Bibliotece Pedagogicznej ich uczestnicy grali w gry planszowe, pod hasłem „Zagrajmy razem”. Wszyscy mieli pyszną zabawę „zajadaną” wspaniałą szarlotką ufundowaną przez nadwornego feryjnego cukiernika Karola Piątka z rodzicami. A wszystko to pod czujnym okiem pani Jadwigi Boby.

Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy otrzymali na zakończenie zajęć pamiątkowe dyplomy oraz małe upominki i oczywiście skawińskie przysmaki – ciasteczka i precelki z Lajkonik Snacks oraz Bahlsen Polska.

Pięknie dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach, współpracującym z nami Agacie Lasek i Monice Cichowlas, naszym sponsorom za ciasteczka i paluszki, a rodzicom Karola za przepyszną szarlotkę.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna