sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Kręcili kilometry, Znamy najlepszych!

Władze Skawiny podsumowały tegoroczną akcję Rowerowy Maj w gminie. Wzięło w niej udział ponad 3000 uczestników!

Znamy zwycięzców akcji Rowerowy Maj w Skawinie. Jak wynika z podsumowania rowerowego wydarzenia, które na stałe wpisało się w wiosenny kalendarz wydarzeń w gminie, wzięło w niej udział 3024 aktywnych uczestników, którzy w sumie dokonali 69 942 przejazdów. W akcji wzięło udział 20 placówek i 185 klas/grup.

W rankingu przedszkoli zwyciężyło PS Wola Radziszowska z frekwencją 78,3 procent (najlepsza grupa 4L a), przed PS 5 (frekwencja 71,3 procent, najlepsza grupa 4L a) i PS 3 (frekwencja 69,9 procent, najlepsza grupa 6L f).

Z kolei w rankingu szkół zwyciężyła SP 3 (frekwencja 80,8 procent, najlepsza klasa II a), przed SP 6 Skawina (frekwencja 70,7 procent, najlepsza klasa III b) i SP w Pozowicach (frekwencja 69,5 procent, najlepsza klasa IIa ).

Przypomnijmy, Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Fot. Gmina Skawina