poniedziałek, 21 czerwca 2021 Imieniny: Alicja, Alojzy

Krzęcin: boisko będzie jak nowe

Przy szkole podstawowej w Krzęcinie zostanie położona nowa nawierzchnia boiska, powstaną też nowe bramki do gry w piłkę nożną. To zwycięski projekt budżetu obywatelskiego Skawiny o nazwie: „NOWE BEZPIECZNE BOISKO Gołuchowice Grabie Krzęcin Polanka Hallera”.

Zwycięstwo to efekt współpracy czterech sołectw. – Mieliśmy świadomość, że samemu Krzęcinowi będzie trudno wygrać w głosowaniu. Poprosiliśmy o wsparcie sołectw, z których dzieci chodzą do naszej szkoły – mówi przewodnicząca rady rodziców Katarzyna Grzesiak, autorka projektu. – Robiliśmy to wspólnie dla naszych dzieci, dlatego była pełna mobilizacja, przekonywaliśmy zarówno rodziców jak i dziadków do zagłosowania oraz wsparcia naszej inicjatywy – wyjaśnia. Wszystkie cztery sołectwa są jednymi z mniejszych w Skawinie, dlatego w pojedynkę przegrałyby w głosowaniu w budżecie obywatelskim. Połączenie sił pozwoliło odtrąbić sukces.

– Sam projekt narodził się spontanicznie na spotkaniu kilku osób. Chcieliśmy zrobić coś dla dzieci. I tak narodził się pomysł, by stare asfaltowe boisko przy szkole przemienić w wielofunkcyjne, bezpieczne dla dzieci – mówi Grzesiak. Projekt zakłada usunięcie asfaltowej powierzchni, która jest twarda i niebezpieczna dla grających. W zamian zostanie położona nawierzchnia poliuretanowa. Oprócz tego zostaną zamontowane bramki, których do tej pory tam nie było.

Wyremontowane boisko będzie służyło nie tylko uczniom szkoły w Krzęcinie. Po godzinach szkolnych, w weekendy i wakacje teren będzie otwarty dla młodzieży i dorosłych.

Koszt zwycięskiego projektu to niecałe 100 tysięcy złotych. Remont boiska w Krzęcinie zajął ostatnie szóste miejsce w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Skawiny. Zdobył w sumie 1315 głosów. 113 z nich oddano w sposób elektroniczny.