poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Krzęcin: Spotkanie z Olą Cieślak

W czwartek 12 maja gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie będzie Olga Cieślak – ilustratorka, która przyjeżdża na zaproszenie działającego przy filii bibliotecznej w Krzęcinie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzęcinie. Po spotkaniu będzie można zdobyć autograf pisarki.

Ola Cieślak to ilustratorka książek dla dzieci, projektantka oraz autorkąa plakatów. Jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (w Pracowni Projektowania Książki), a także w Staarliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie.

Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych. Jest autorką książek „Od 1 do 10”, „Love story”, „Złe sny” oraz „Co wypanda, a co nie wypanda”.

W 2008 roku poprowadziła warsztaty ilustracyjno-typograficzne dla studentów l’Ecole Superieure des Arts Decoratifs w Strasburgu w ramach programu Animaliter. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Młoda Polska 2011). Również w 2011 r. została wybrana jedną z najlepszych ilustratorów prasowych 2011 roku (ranking Press Magazine).

O sobie mówi, że nie czuje się artystką. Robi to, co sprawia jej przyjemność. Czasami ma ochotę na grafikę, czasami na namalowanie obrazu, wykonanie rzeźby, uszycie lalki czy sukienki. Bardzo lubi prowadzić warsztaty dla dzieci, obserwować ich reakcje, zachowań, rozmowy. Po zakończeniu studiów marzyła o ilustrowaniu książek dla dzieci. Później ta potrzeba przerodziła się w tworzenie książek autorskich. Nie dzieli czytelników na dorosłych i dzieci. Jej książki przeznaczone są dla dzieci, ale raczej takich, którzy maja świadomych rodziców, w domu których panuje kultura czytania.

Spotkanie realizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Źródło: MBP

tabelta