środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Krzysztof Krawczyk rozgrzał skawinian

Dwa dni wypełnione różnorodnymi atrakcjami minęły bardzo szybko, ale na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników obchodów Święta Skawiny. Koncert Krzysztofa Krawczyka, Kapeli Sołtysa z Wąchocka, interaktywne programy dla dzieci, występ orkiestr dętych, zespołu Musle, Kraków Street Band i Overdrive zapewniły świetną zabawę.

Podczas tegorocznych Dni Skawiny nie sposób było się nudzić. Nawet pogoda pokazała swoje różne oblicza i choć w sobotę przez chwilę padało, to piękna, słoneczna niedziela wynagrodziła niedociągnięcia dnia poprzedniego. Program imprezy także był bardzo różnorodny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło wspaniałych koncertów, zabaw dla najmłodszych, atrakcyjnych konkursów z nagrodami, stoisk handlowych i lunaparku.

Sobotnie imprezowanie rozpoczęliśmy bawiąc się wspólnie z aktorami Fundacji „Wyobraź Sobie”. Przedstawienie „Rymy Cymy” przeniosło nas do rzeczywistości wyczarowanej przez znanych polskich poetów: Tuwima, Brzechwę i Fredro. Zaraz po zabawach ze „Stefkiem Burczymuchą”, „Pawłem i Gawłem”, a także po krótkiej podróży „Lokomotywą” na scenie pojawił się niezwykły zespół – Kapela Sołtysa z Wąchocka. Walce, polki, tanga i znane piosenki biesiadne niejednego porwały do tańca. Nawet deszcz nie przeszkadzał w rytmicznych pląsach.

Po wizycie gości z Wąchocka na muzyczną ucztę zaprosiła nas Orkiestra Dęta Sygnał z Radziszowa i Orkiestra Wieniawa z Raciborowic. Obie pod batutą wybitnego dyrygenta – Jarosława Ignaszaka. Usłyszeliśmy zagrane po mistrzowsku fragmenty muzyki filmowej, klasycznej i rozrywkowej. Ponadto Orkiestrze Wieniawa towarzyszyła znakomita solistka, która zachwycała pięknym głosem i umiejętnościami wokalnymi.

W przerwach między kolejnymi występami artystów również nie było czasu na nudę. Konferansjer Przemysław Kopiejka zapraszał publiczność do udziału w różnych ciekawych, a czasem nawet zabawnych konkursach z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów Dni Skawiny 2017.

Gwiazdą wydarzenia był Krzysztof Krawczyk, który punktualnie o godzinie 20.00 pojawił się na scenie i dał godzinny koncert. Artysta zaprezentował największe swoje przeboje, jak się okazało, przez wszystkich dobrze znane. Niemal całe Starorzecze śpiewało razem z nim „Parostatek” i tańczyło w rytm skocznej piosenki „Mój Przyjacielu”.

Na zakończenie sobotnich szaleństw odbyła się wielka „Dyskoteka pod gwiazdami”. Poprowadziło ją dwóch znakomitych DJ-ów: DJ PePe i Sebastian Esh. Klubowe klimaty ściągnęły skawińską młodzież, która rozgrzana muzyką House chętnie bawiłaby się do samego rana.

Piękna słoneczna pogoda w niedzielne popołudnie ściągnęła na teren imprezy rzesze całych rodzin. Czekało na nich mnóstwo atrakcji. Na początek Smerfy porwały maluchów w podróż po zaczarowanym lesie i smerfnej wiosce, a później zaprosiły wszystkich na pokaz baniek mydlanych, który sponsorowała sieć placówek edukacyjnych

Oczywiście to nie był koniec propozycji dla dzieci, bo zaraz po Smerfach estradę opanowali mali miłośnicy Zumby. W ramach programu wystąpiły grupy sekcji CKiS Zumba Kids i Zumba Junior, na co dzień trenujące pod okiem instruktorki Alicji Ożóg w Skawinie i Radziszowie.

Po takiej dawce energii na scenie nie mógł pojawić się kto inny, jak tylko przebojowy skawiński zespół disco polowy – Musle. Okazało się, że trójka młodych artystów, która zasłynęła z piosenki „Lubię Twoje D” ma już całkiem sporą grupę fanów. Publiczność nie dała im zakończyć koncertu bez bisu. To nie był jednak koniec prezentacji skawińskich talentów. Zaraz po Musle mieliśmy okazję poznać laureatów II Gminnego Przeglądu Talentów. Wystąpił Igor Frączek i Radosław Liskiewicz.

Po godzinie 18.00 czterej muzycy, wyjątkowe wokalistki i barwne tancerki przypomniały przeboje lat 80-tych. To było naprawdę energetyczne show. Było czego posłuchać i na co popatrzeć.

Kolejnym elementem programu Dni Skawiny 2017 był koncert Kraków Street Band. Każdy kto lubi posłuchać dobrej muzyki, wspaniale zagranej i zaśpiewanej, był w siódmym niebie.

Na zakończenie zabrzmiały mocne dźwięki Overdrive. Zespół rodem ze Skawiny przypieczętował obchody święta naszego miasta z głośnym przytupem.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i do zobaczenia za rok!

Anna Zając-Gut, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński