niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Kultura na Widoku

Zachęcamy wszystkich miłośników literatury  – czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie oraz mieszkańców naszego miasta i gminy do udziału w projekcie Kultura na Widoku. Fundacja Legalna Kultura za pomocą tego projektu postanowiła pokazać w praktyce, że kultura pochodząca z legalnych źródeł jest na widoku i na wyciągnięcie ręki. Oprócz oferowania dostępu do kultury, projekt ma na celu budowanie świadomego w niej uczestnictwa i jest skierowany do wszystkich – bo nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, by wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

Projekt daje dostęp do 1000 utworów  w cyfrowej wersji – książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.

Kultura na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy.

Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna jest na terenie różnych bibliotek, ośrodków kultury, szkół, instytucji. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

W Bibliotece Pedagogicznej dostępne są od dziś plakaty do projektu, z których za pomocą linków i kodów QR można pobrać na telefon i inne urządzenia mobilne wybrane utwory. Te i pozostałe zasoby będą dostępne bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie na stronie www.kulturanawidoku.pl do 9 października br.

W naszej bibliotece dostępny jest również plakat Narodowego Centrum Kultury, dający dostęp do ciekawych e-booków wydanych przez NCK, wszystkie e-booki są bezpłatne. Kody QR i linki na plakacie NCK, prowadzące do tych zasobów są aktywne bezterminowo.

Do promocji projektu zaangażowali się wybitni polscy artyści – Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska, Zbigniew Wodecki, Arek Jakubik.

Zachęcamy gorąco do udziału w projekcie Kultura na Widoku, w Bibliotece Pedagogicznej czekają na Państwa plakaty.

Więcej o Legalnej Kulturze i projekcie Kultura na Widoku:

http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla

http://www.kulturanawidoku.pl/o-projekcie

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna