czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

Letnie kino na rynku

Jak przyjemnie spędzić letni wieczór? Najlepiej z dobrym filmem pod gołym niebem! Rozsiądźcie się wygodnie na leżakach i zobaczcie jakie seanse przygotowało Centrum Kultury i Sportu.

24 lipca (sobota)

„Na noże” (reż. Rian Johnson, 2019)

Nowoczesne, pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. Obsada: Daniel Craig, Ana de Armas, Chris Evans, Don Johnson, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette.

25 lipca  (niedziela)

„Dżentelmeni” (reż. Guy Ritchie, 2019)

Brytyjska odpowiedź na „Pulp Fiction” na miarę XXI wieku! Guy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Alladyna, powraca w gangsterskie rewiry. Obsada: Charlie Hunnam, Colin Farrell, Henry Golding, Hugh Grant, Jeremy Strong, Matthew McConaughey, Michelle Dockery.

28 sierpnia (sobota)

„Narodziny gwiazdy” (reż. Bradley Cooper, 2018)

Melodramat muzyczny, trzeci już amerykański remake musicalu z 1937 roku. Nagrodzony Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę – „Shallow”. Obsada: Lady Gaga, Bradley Cooper Sam Elliott, Dave Chappelle, Anthony Ramos.

29 sierpnia (niedziela)

„Parasite” (reż. Joon-ho Bong, 2019)

Trzymająca w napięciu, nieprzewidywalna opowieść o rodzinie, w której czworo ludzi pozbawionych perspektyw wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Film zdobył cztery nagrody na 92. ceremonii wręczenia Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oraz otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes.

Wszystkie seanse rozpoczynamy na skawińskim rynku o godzinie 21.00

Wstęp bezpłatny!     

Karolina Kozanecka, źródło: CKiS