środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

Łukasz Krupa osobowością roku 2017

Łukasz Krupa ze Skawiny zwyciężył w plebiscycie Gazety Krakowskiej na osobowość roku 2017 w powiecie krakowskim. – To ważne dla mnie wyróżnienie. Dziękuję za głosy wszystkim mieszkańcom gminy Skawina – komentuje zwycięzca.

– Jestem bardzo wdzięczny za wyróżnienie nadane mi przez „Gazetę Krakowską”. Szczególne podziękowania należą się jednak tym, którzy nie szczędzili swojego zaangażowania i czasu na oddane na mnie głosy. Mieszkańcy gminy Skawina i powiatu krakowskiego – bez was nie mógłbym liczyć na taki zaszczyt. Za nominację chcę podziękować także kapitule – zaznacza Krupa.

Osobowością roku w województwie małopolskim została Marzena Sarapata, prezes TS Wisła oraz Wisła Kraków SA. Krupa zajął wysokie czwarte miejsce. Na jego konto wypłynęło prawie 1300 głosów.

W latach 2007-2012 Łukasz Krupa kierował pracami Centrum Informacji i Ruchu Turystycznego w Katedrze na Wawelu pw. Św. Stanisława BM i Wacława Stanisława M. Ponadto był koordynatorem Biura Zaplecza Ogniw Pośredniczących w Krakowskim Parku Technologicznym (2012) oraz koordynatorem Działu Sprzedaży i Kontroli w Przedsiębiorstwie Usług Hotelarskich i Turystycznych „Kraków” w Krakowie, zastępcą dyrektora ds. administracyjnym w szpitalu specjalistycznym Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie. Obecnie zajmuje funkcję pełnomocnika-doradcy wójta gminy Liszki ds. inwestycji i rozwoju.

To aktywny działacz społeczny – m.in. prezes Miejskiego Towarzystwa Sportowego „Piast Skawina”, wiceprezes Zarządu Podokręgu Kraków Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, członek Rady Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Zastępca przewodniczącego Rady Społecznej Specjalistycznego Szpitala im. Jana Pawła w Krakowie. Doradca Marszałka Województwa Małopolskiego ds. samorządu, sportu i dziedzictwa narodowego, przedsiębiorca. Od 2010 roku radny powiatu krakowskiego – wybrany na II kadencję. W Radzie zasiada w Komisji Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, Komisji Budżetu i Rozwoju oraz Komisji Rewizyjnej.

Skawinianin jest jednym ze współzałożycieli oraz prezesem Stowarzyszenia Podkrakowskie.pl, prezesem Instytutu Prawa, Administracji i Samorządu Terytorialnego. Zrealizował szereg projektów i przedsięwzięć o charakterze administracyjnym, inwestycyjnym, społecznym i edukacyjnym.

Łukasz Krupa skończył studia na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz studia podyplomowych z organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia na Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. Obecnie jest słuchaczem seminarium doktorskiego z ekonomii, specjalizacja zarządzanie.