piątek, 01 grudnia 2023 Imieniny: Natalia, Eligiusz

Łukasz Martyna przewodniczącym MRM

10 lutego odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Skawinie V kadencji. Nowi radni złożyli ślubowanie i objęli mandaty. Wybrano także prezydium.

Przewodniczącym został Łukasz Martyna (ZSTE), wiceprzewodniczącymi: Oliwia Bartyzel (Gimnazjum nr 1) oraz Szymon Domagała (ZSTE). Funkcję sekretarza będzie sprawować Jakub Sumera (ZSTE).

Podczas sesji, na sali nie zabrakło zaproszonych gości. Obecni byli: Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski, Józef Krzyworzeka, starosta powiatu krakowskiego, Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, jak również radni powiatowi: Krzysztof Gębala i Łukasz Krupa.

 Nie będę ukrywał, że wiążę spore nadzieje z funkcją przewodniczącego MRM. Mam nadzieję, że będę potrafił odpowiednio kierować pracami MRM, a jednocześnie że sam się rozwinę i dużo nauczę poprzez tę działalność – przyznaje przewodniczący Łukasz Martyna.

Z polityków związanych ze Skawiną, nowy przewodniczący najdłużej zna Arkadiusza Wrzoszczyka. Uczeń ZSTE przyznaje, że właśnie do członka Zarządu Powiatu Krakowskiego jest mu najbliżej. – Poza tym uważam, że zarówno pan burmistrz Paweł Kolasa, pan burmistrz Norbert Rzepisko i przewodniczący Rady Miejskiej pan Witold Grabiec są ludźmi bardzo otwartymi i pozytywnie nastawionymi do młodzieży, przez co mam nadzieję na owocną współpracę oraz wsparcie z ich strony. Liczę również na dobrą współpracę z panem Antonim Holikiem, przewodniczącym Osiedla Korabniki oraz panem Łukaszem Krupą, radnym powiatu krakowskiego, którzy są związani z moim najbliższym otoczeniem.