sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Mężczyzna brutalnie pobity przez 16-latka

16-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego pobił 50-latka. Zdarzenie miało miejsce w sylwestrowy poranek na terenie gminy Skawina. Sprawca trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a jego ofiara do szpitala.

Napastnik zaatakował w pobliżu miejsca zamieszkania ofiary. „Początkowo uderzał mężczyznę pięścią w twarz, a kiedy ten upadł na ziemię nadal zadawał mu ciosy, tym razem kopiąc butem. Po wyładowaniu agresji napastnik pozostawił krwawiącego mężczyznę bez pomocy. Zaalarmowane o zdarzeniu służby szybko pojawiły się na miejscu. Poszkodowanemu udzielona została pomoc medyczna, a funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia, w wyniku czego zatrzymali sprawcę tej brutalnej napaści. W chwili zatrzymania 16-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Decyzją sądu rodzinnego nieletniego tymczasowo umieszczono w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.” – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.”

„Nieletni usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego z art.157§1 kk mówiący o spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z zapisami Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich za popełniony czyn sprawca może zostać umieszczony w placówce wychowawczej lub zakładzie poprawczym, gdzie nieletni mogą przebywać do 21 roku życia.” – podaje powiatowa policja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Krakowie