niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

Mieszkanie Plus nabiera rozpędu

Władze Skawiny spotkały się z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, z którymi ustalały szczegóły dotyczące rządowego programu. Wiemy już, że ostatecznie w Skawinie powstaną trzy sześciopiętrowe bloki, w których znajdzie się 186 mieszkań. Ustalono także, że cena za metr kwadratowy nie wyniesie więcej niż 2,5 tys złotych, a czynsz nieco ponad 10 zł miesięcznie.

– Zależy nam, żeby koszt jednego metra kwadratowego był na tyle niski, by stać było na wynajem praktycznie każdego Kowalskiego – tłumaczy zastępca burmistrza Skawiny, Norbert Rzepisko.

Nowe mieszkania powstaną przy skrzyżowaniu ulicy Skawińskiej oraz Torowej-Bocznej. Tanie lokale mają być dostępne przede wszystkim dla polskich rodzin, młodych ludzi i klasy średniej. To właśnie oni zdecydują, czy chcą wykupić lokal na własność czy tylko wynajmować. W Małopolsce w pierwszej kolejności do programu przystąpiły dwie gminy – Skawina i Trzebinia. W sumie program będzie realizowany w 17 gminach na terenie całej Polski. Skarb Państwa przeznaczył na niego 67 hektarów gruntów.

To dobry pomysł. Skawina będzie się rozwijała, może powstaną nowe przedszkola, żłobki, miejsca pracy. Jestem za – mówi jeden z mieszkańców. – Może poprawić się tutaj jakość życia. Jakieś kino, place zabaw, komunikacją miejską się w końcu zajmą. To będzie dobra promocja – dodaje inny.

Ostateczne szczegóły programu Mieszkanie Plus w Skawinie są jeszcze ustalane. Władze gminy podpiszą umowę najprawdopodobniej w kwietniu. Prace mają rozpocząć się jeszcze w te wakacje, nowe bloki zostaną oddane do użytku pod koniec przyszłego roku.