środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

140 nowych mieszkań. Sprawdzają ceny

Trwa realizacja programu Mieszkanie Plus w Skawinie. Obecnie przeprowadzany jest audyt, którego celem jest pokazanie, jakie są wolnorynkowe ceny budowy mieszkań i ich wynajmu. Niebawem mamy poznać cenę czynszu i rachunków w ramach rządowego programu.

Norbert Rzepisko, zastępca burmistrza Skawiny tłumaczy, że chodzi o to, aby dowiedzieć się, w jakiej sytuacji będą mieszkańcy, którzy kiedyś na tym osiedlu będą mieszkać. Powinni bowiem znać ogólne koszty funkcjonowania na nowym osiedlu. Jak zaznacza Rzepisko, Skawina jest w stałym kontakcie z Warszawą i Bankiem Krajowego Gospodarstwa Nieruchomości.

Skawina dobrze pozyskuje fundusze unijne i nowych inwestorów, co przekłada się na nowe miejsca pracy. Migracja stoi na dobrym poziomie. W Małopolsce w tym roku mieliśmy zastój inwestycyjny, który jednak nie dotknął Skawiny. Tutaj wydatki na inwestycje wzrosły – chwali nasze miasto Anatol Władyka z Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie, jeden z autorów tegorocznego rankingu gmin Małopolski (Skawina zajęła w nim 10. miejsce).

W ramach Mieszkania Plus ma powstać siedem czteropiętrowych bloków – w sumie 140 mieszkań. Inwestycja zostanie zrealizowana u skrzyżowania ulic Skawińskiej i Torowej bocznej. Budowa prawdopodobnie rozpocznie się w wakacje 2018 roku.

Zdjęcie ilustracyjne