wtorek, 20 kwietnia 2021 Imieniny: Czesław, Agnieszka

Mikołajek super kumpel

Gra czytelnicza pt. „Mikołajek super kumpel!” zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną była adresowana do uczniów klas IV-V szkoły podstawowej i odbywała się w dwóch etapach.

Pierwszy z nich polegał na drużynowym wykonaniu komiksu, dotyczącego książki R. Goscinny’ego i J-J. Sempé „Mikołajek”. W przewidzianym terminie 20 kwietnia 2018 roku wpłynęło 12 prac. Jury po lekturze wszystkich komiksów i burzliwej naradzie wyłoniło 5 drużyn, które zakwalifikowały się do drugiego etapu.

Drugi etap został przewidziany na dzień 8 maja 2018. Wtedy to drużyny z 5 szkół przybyły do naszej Biblioteki aby zmagać się z zadaniami przygotowanymi do etapu finałowego. Konkurencje polegały na rozwiązaniu krzyżówki, odpowiedzi na pytania ze znajomości treści lektury, wiedzy o autorach oraz zaprezentowaniu wcześniej przygotowanej scenki opartej o treść lektury.

W wyniku podsumowania punktów z oceny komiksu, zadań pisemnych oraz zaprezentowanej scenki jury wyłoniło zwycięzców. Są nimi:

I miejsce – Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, w składzie:
Julia Wróbel
Weronika Folwarska
Jagoda Brózda

II miejsce – Drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, w składzie:
Magdalena Marchewka
Karolina Stefaniak
Apolonia Sułkowska

III miejsce – Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, w składzie:
Bartłomiej Strojny
Mikołaj Warias
Emilia Korniak

Wyróżnienia:
• Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach, w składzie:
Żaneta Dzierwa
Radosław Gacki
Antonina Pasierbek
• Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, 
w składzie:
Filip Waś
Kinga Turaj
Anna Żmuda

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Skawinie, a swoją obecnością zaszczycił i dokonał wręczenia nagród: Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy Skawina Marek Marzec wraz z Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Panią Krystyną Droździewicz

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Źródło: BP