niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Mini omnibus – test wiedzy o oszczędzaniu

14 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzęcinie został przeprowadzony konkurs wiedzy pod patronatem „Skok Jaworzno”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI ze Szkół Podstawowych w Jaśkowicach, Wielkich Drogach, Borku Szlacheckim, SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4 w Skawinie, Rzozowie, Woli Radziszowskiej oraz z Krzęcina.

Celem konkursu było:

  • Propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat różnych sposobów oszczędzania i wynikających z tego korzyści;
  • Zapoznanie z historią i działalnością Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych;
  • Pogłębianie wiedzy o produktach Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i ciekawych sposobach lokowania oszczędności;
  • Kształtowanie postaw społecznych.

Na wstępie Dyrektor Anna Kawaler wraz z  Bożeną Wrzoszczyk – Przedstawicielką „Skok Jaworzno” w Skawinie powitały uczestników konkursu wraz z opiekunami i życzyły sukcesów w teście wiedzy. Później dzieci przystąpiły do pisania mini testu, opracowanego i przygotowanego przez pracowników banku. Dla większości uczestników test okazał się bardzo prosty, już po czterdziestu minutach zostały ogłoszone wyniki.  Na każdego uczestnika czekały nagrody ufundowane przez „Skok Jaworzno”.

  • I miejsce zajęła Roksana Starowicz ze SP w Woli Radziszowskiej  i otrzymała jako nagrodę główną smartfon,
  • II miejsce zajął Marcel Turaj z SP w Wielkich Drogach i otrzymał głośniki,
  • III miejsce zajął Bartosz Jasiński ze SP w Rzozowie i otrzymał słuchawki.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, słodycze i nagrody pocieszenia. Ponadto opiekunowie, którzy poświęcili swój czas przygotowując dzieci do konkursu otrzymali od sponsora skromne upominki. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Panie z kuchni.  W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Pracownikom „SKOK Jaworzno” za ufundowanie cennych nagród oraz wsparcie dla szkoły w różnych działaniach na rzecz dzieci i środowiska lokalnego.

K. Słonina, A. Zięcik

Źródło: ZSP w Krzęcinie