sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Mistrzostwa w ratownictwie

Pogotowie Ratunkowe im. S. Greinera w Skawinie oraz Urząd Miasta i Gminy w Skawinie serdecznie zapraszają do wspólnego kibicowania w „1. Mistrzostwach Skawiny Szkół Gimnazjalnych w Ratownictwie Przedmedycznym”, które odbędą się 24 maja na terenie Gimnazjum nr 2 w Skawinie i parku miejskiego w godz. 8:30-13:30.

Gimnazjaliści zmierzą się z testem teoretycznym, na który składać się będzie 30 pytań testowych oraz 5 zainscenizowanych autentycznych scenek, w których zawodnicy będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi. Mistrzostwa te mają charakter dydaktyczny i edukacyjny z elementami współzawodnictwa. Zwycięzcy otrzymają oficjalny tytuł Mistrzów Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym 2016 oraz cenne nagrody.

Zawody mają pozwolić na utrwalenie pozytywnego wizerunku osób udzielających pomocy oraz pracowników służb zawodowo zajmujących się ratownictwem (Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna, Policja) oraz zapoznanie młodzieży z prawidłowymi reakcjami w stanach zagrożenia życia, zdrowia, właściwego postępowania na miejscu wypadków komunikacyjnych i w innych sytuacjach zagrożenia.

Dodatkowe, ale równie ważne, założenia zawodów to edukacja młodzieży w zakresie właściwego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i promowanie prospołecznych postaw wśród młodzieży i przeciwdziałanie znieczulicy społecznej.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Pogotowie Ratunkowe