czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Mistrzowie z Alpine Team Skawina

Na tej samej imprezie w Warszawie, co opisywana niedawno Skimka, zameldowali się również zawodnicy innego skawińskiego klubu, Alpine Team Skawina. Dwoje zawodników oraz ich trenerka zdobyli trzy tytuły mistrza Polski! Powoli Skawina staje się potęgą wrotkarstwa alpejskiego – serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zawodnicy z Inline Alpine Team Skawina bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na najważniejszych zawodach krajowych w sezonie 2018. Piątkowy poranek zaczął się, jak na gwiazdy europejskiego formatu przystało, od wywiadów dla „Dzień dobry TVN” i autografów dla fanów. Następnie sztab szkoleniowy zadbał aby zawodnicy w skupieniu przeprowadzili rozgrzewkę i oglądnęli trasę, żeby zapamiętać każdy szczegół 450m najdłuższej trasy Inline Alpine na świecie.

Mistrzostwa Polski zakończone zostały pełnym sukcesem:

Mateusz Kapała kat. Junior F

Mistrz Polski
Międzynarodowy vice Mistrz Polski

Patryk Kapała kat. Junior E

Mistrz Polski
Międzynarodowy Mistrz Polski

Anna Nowak kat. Junior A

Mistrzyni Polski

Drugiego dnia podczas zmagań w Pucharze Świata, wracająca po kontuzji Ania Nowak zajmując 36 lokatę potwierdziła, że jest najlepszą polską zawodniczką w Inline Alpine w Polsce. Patryk i Mateusz jako młodsi zawodnicy rywalizowali w Agrykola. 2018 Cup oboje wygrywając swoje kategorie wiekowe.

Warto przypomnieć o sukcesach odniesionych w czerwcu na Mistrzostwach Europy Wschodniej, gdzie Patryk zajął I miejsce, Mateusz II miejsce a Ania III miejsce każdy w swojej kategorii wiekowej. Zawodnicy mogli zakupić sprzęt niezbędny do rywalizacji oraz pokryć koszty wyjazdu dzięki stypendium otrzymywanym z Gminy Skawina oraz nagrodom przyznanym z Powiatu Krakowskiego.

Gratulujemy zawodnikom, całemu sztabowi szkoleniowemu oraz rodzicom i liczymy na kolejne sukcesy!

Źródło: Inline Alpine Team Skawina