wtorek, 20 kwietnia 2021 Imieniny: Czesław, Agnieszka

Mistrzynie Małopolski ze Skawiny!

Po raz drugi w ramach Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rywalizowały dzieci w kategorii U-8. I po raz drugi w małopolskim finale triumfowały dziewczęta reprezentujące UKS Dwójka Skawina z czterema zawodniczkami Piasta w składzie.

W rywalizacji grupowej skawińskie dziewczęta los skojarzył z zespołami UKS Trójka Jelna i SP Ropa. Pierwszy mecz dziewczęta prowadzone do boju przez Bartłomieja Święszka wygrały 8:0, ale …rywale złożyli protest w związku z tym, że drużyna ze Skawiny grała w składzie 6-osobowym, czyli …o jedną zawodniczkę mniej! Jedna z dziewcząt nie dotarła na zawody i przez to drużyna zmuszona była grać w osłabieniu. Czy ktoś uwierzy, że wynik meczu zweryfikowano na walkower dla drużyny przeciwnej?! Drugi mecz rozpoczął się – na wniosek szkoleniowca Dwójki – z godzinnym opóźnieniem, aby „brakujące ogniwo” dojechało. Wynik 11:0 pozwolił dziewczętom na awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca. Kolejny mecz był znowu „spacerkiem” i zakończył się rezultatem 12:0. W półfinale doszło do rewanżu z drużyną Jelnej, tym razem w równych składach. Zwycięstwo 7:2 wypromowało zespół ze Skawiny do finału.

Decydujący mecz rozpoczął się dla drużyny skawińskiej fatalnie, od dwóch bramek dla rywalek z Oświęcimia. Ostatecznie to jednak zespół ze Skawiny sięgnął po końcowy triumf zwyciężając 4:3.

W składzie zwycięskiej drużyny grały: Aleksandra Dotoń, Iga Lelonek, Milena Łukasik (zdobywczyni 22 bramek!) i Klaudia Nowak (wszystkie reprezentujące na co dzień MTS Piast Skawina) oraz: Bianka Bobela, Martyna Górecka i Amelia Ślusarczyk.