czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Mundialowa SKW ruszyła!

Oficjalna strefa kibica w Skawinie!

Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina i zajmująca się technologiami multimedialnymi firma Berrylife zapraszają do oficjalnej strefy kibica w Skawinie! Wszystkie mecze piłkarskiego mundialu w Rosji na wielkim lub …jeszcze większym ekranie!

Nazwa skawińskiej strefy kibica jest absolutnie nieprzypadkowa. Mundialowa SKW, czyli Strefa Kulturalnego Widza, akcent ma kłaść na lokalizację (SKW jako popularny skrót odnoszący się do Skawiny), a także charakter futbolowego, rodzinnego święta. – Chcemy, by w strefie oglądać mecze mogły całe rodziny z dziećmi. Dlatego wokół niej planujemy tworzyć sporo atrakcji, gier, zabaw, konkursów, które mają przyciągnąć mieszkańców Skawiny i okolicy. Wierzymy w dobrą postawę naszej reprezentacji, bo im lepsze wyniki będą osiągać podopieczni trenera Nawałki, tym większa będzie futbolowa gorączka i większe zainteresowanie naszą propozycją – uważa Łukasz Krupa, prezes MTS Piast Skawina.

Wszystkie mundialowe mecze (poza rozgrywanymi równolegle, co dotyczy ostatnich meczów fazy grupowej) transmitowane będą w tzw. „małej strefie” lub „dużej strefie”. – W dni powszednie mecze oglądać można na 80-calowym telewizorze w ogródku Kawiarni „Sokół” lub wewnątrz jeśli aura będzie nienajlepsza. To będzie strefa mała. Natomiast na mecze Polaków, mecze finałowe oraz weekendy (z wyjątkiem tego pierwszego) planujemy rozstawiać telebim dużych rozmiarów, bezpośrednio przed trybunami dawnego amfiteatru na wzgórzu „Sokoła” – tłumaczy Mateusz Kurlit z Berrylife, jeden z pomysłodawców skawińskiej strefy kibica, odpowiedzialny za techniczną stronę przedsięwzięcia.

Uruchamianie strefy, jak przyznają jej organizatorzy, przebiegało w ekspresowym tempie. Od pomysłu do „odpalenia” projektu minęło nieco ponad dwa tygodnie. Na mecz otwarcia Rosja – Arabia Saudyjska wszystko było jednak gotowe i pierwsi zainteresowani zgromadzili się przed dużym ekranem. Kolejne mecze, zwłaszcza te, które zapowiadają się atrakcyjnie, z udziałem faworytów, powinny przyciągać coraz więcej fanów futbolu. Zwłaszcza, że Mundialowa SKW jest prawdopodobnie jedyną oficjalną i legalną strefą kibica w Skawinie.

– Pomysł jest całkiem świeży i musimy przyznać, że robiliśmy to trochę „na wariata”, ale dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu władz samorządowych Skawiny i Województwa Małopolskiego okazało się, że choć czasu nie było wiele, to jednak się udało! Stare przysłowie, że dla chętnego, nic trudnego – w tym przypadku rzeczywiście się sprawdziło – mówi koordynator strefy kibica Marcin Kuflowski. – Składając do TVP wniosek o licencję na emisję wszystkich meczów, nie mieliśmy prawie nic, poza złożonymi przez partnerów deklaracjami o przychylności względem naszych planów. Mimo to uznaliśmy, że warto spróbować. Marszałek Województwa Małopolskiego i Burmistrz Miasta i Gminy Skawina uznali, że to może być fajna impreza, przy której warto się promować i oto jesteśmy w strefie kibica!

O tym, kiedy, jakie mecze, w której ze stref Mundialowej SKW – małej czy dużej – będzie można oglądać, organizatorzy informują na facebookowym wydarzeniu oraz na lokalnych portalach internetowych: skawina24.com i skawinska.pl – oficjalnych patronach medialnych wydarzenia.

Oficjalnymi partnerami projektu „Mundialowa SKW – Strefa Kulturalnego Widza” są Województow Małopolskie i Gmina Skawina, które współfinansują przedsięwzięcie.