Musicale świata w Skawinie!
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na Noworoczny Koncert Galowy SkaVienna 2020, którego tematem przewodnim będą MUSICALE ŚWIATA. W Hali Widowiskowej wystąpią Gwiazdy Teatru Muzycznego ROMA z towarzyszeniem Orkiestry OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńki.
Podczas wieczorowej gali zostaną zaprezentowane obszerne fragmenty największych światowych musicali, takich jak: Koty, Evita, Grease, Nędznicy, Dzwonnik z Notre Dame, Moulin Rouge, Skrzypek na dachu, Deszczowa Piosenka, Mamma Mia, Taniec Wampirów i Upiór w Operze. Koncert wykonają czołowi artyści Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, odtwórcy głównych ról większości musicali wystawianych na scenach polskich teatrów muzycznych.
EDYTA KRZEMIEŃ
W opinii wielu krytyków jeden z najlepszych żeńskich głosów musicalowych w Polsce. I jedna z najciekawszych osobowości w Teatrze Muzycznym ROMA. Kiedy Edyta Krzemień w spektaklu „Ale musicale!” zaczyna śpiewać „Wyśniłam sen” – przebój z Les Miserables – publiczność wstrzymuje oddech…
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine Daae w musicalu Upiór w operze Andrew Lloyda Webbera w Teatrze Muzycznym ROMA i stała się jego objawieniem… Kilka lat później zagrała Christine ponownie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Jej inne role to: Fantyna (Les Misérables), Joanna (Sweeney Todd), Kala (Tarzan), Emma (Jekyll i Hyde), Siostra Maria Robert (Zakonnica w przebraniu) i Molly (Ghost). Wystąpiła także w monodramie muzycznym Opowieści Zimowe. Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg” (platynowa płyta). Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła na festiwalu Klara Music Festival w Brukseli, wykonując muzykę z filmów K. Kieślowskiego. Zaśpiewała w spektaklu Z. Preisnera i E. Lipskiej „2016 Dokąd?” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wystąpiła na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.
Zajmuje się również dubbingiem, jest m.in.: nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszym animowanym filmie Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Wzięła również udział w nagraniach do filmu Jana Komasy „Miasto 44”.
ANITA STECIUK
Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni pod dyrekcją J. Gruzy. W latach 1994 – 2003 czołowa aktorka Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, gdzie zagrała wiele głównych ról, m.in.: Cajtl w Skrzypku na dachu J. Bocka, Marię w West Side Story L. Bernsteina, Cosette w Les Misérables C. M. Schönberga, Izabelę w Wichrowych Wzgórzach B. J. Taylora, Lilian Holiday w Happy End K. Weilla, Lorraine w Draculi K. Svobody, Adalenę w Atlantis P. Spiesa, Tytanię w Śnie nocy letniej L. Możdżera (reż. W. Kościelniak), Margaret Mead w Hair G. MacDermota, Izabelę w musicalu Scrooge L. Bricusse?a.
W 1997 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za osiągnięcia sceniczne. Współpracowała z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała Marty w Grease W. Caseya i J. Jacobsa, a także Teatrem Capitol w Warszawie oraz Teatrem Polskiego Radia. Współpracuje także ze studiami dubbingowymi i reklamowymi. Od 2012 r. stale współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, na której deskach grała Madame Stefę w musicalu Korczak Ch. Williamsa, Madame Giry w musicalu Upiór w operze A. Lloyda Webbera oraz Jentę w Skrzypku na dachu. Ostatnio zagrała role Luisy Contini w musicalu Nine M. Yestona w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i Jane Smart w Czarownicach z Eastwick J. Dempseya i D.P. Rowe’a w Teatrze Syrena w Warszawie.
DAMIAN ALEKSANDER
Aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser. Wykładowca akademicki. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Od drugiego roku studiów na deskach gdyńskiego teatru, na trzecim otrzymał etat we wrocławskim teatrze muzycznym, gdzie zagrał główną rolę (Mowgli – Kipling) w spektaklu Księga Dżungli. Finalista Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od blisko dziesięciu sezonów związany z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA.
Odtwórca głównych ról w takich musicalowych hitach jak: Upiór w operze (Upiór), Miss Saigon (Chris, John), Grease (Danny, Kenickie), Koty (Myszołap – Munkustrap), Pięciu Braci Moe (Noe Moe, Big Moe), Jesus Christ Superstar (Jezus), Wichrowe Wzgórza (Edgar) i wielu innych.
Pomysłodawca i organizator Słowiańskiego Dialogu Kulturowego, który został zainicjowany spotkaniem polsko-rosyjskim przy współudziale Instytutu Adama Mickiewicza (SDK to spotkania trzech muz kultury: poezji, muzyki etnicznej i fotografii krajów słowiańskich.) Absolwent WSH w Pułtusku na wydziale profilaktyki społecznej i resocjalizacji, studiował również Psychoterapię Zorientowaną na Proces wg metody Arnolda Mindella. Propagator amerykańskiej metody pracy z agresją ART (Aggression Replacement Trening), skierowanej głównie do nieprzystosowanej młodzieży.
TOMASZ STECIUK
W recenzjach z granych przez niego spektakli krytycy do jego nazwiska dodają przymiotniki: rewelacyjny!, brawurowy!, jak zwykle znakomity! Nic dziwnego, bowiem Tomasz Steciuk jest jednym z najlepszych polskich aktorów musicalowych.
Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, od 1990 roku związany z tymże Teatrem. Już w czasie studiów zagrał rolę Mariusza w Nędznikach, Perczyka w Skrzypku na dachu i Chino w West Side Story. Na gdyńskiej scenie był wykonawcą głównych ról w musicalach: Evita (Che) i Jesus Christ Superstar (Judasz). Grał główne role w licznych przedstawieniach muzycznych, m.in. Czarnoksiężnik z krainy Oz, Wichrowe wzgórza i Szachy. W 1994 został laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Od 2000 roku aktor Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, w którym zagrał takie role jak: Szef w Miss Saigon, Anioł w Grease, Kot Gus w Kotach, Pan Kleks i Filip Golarz w Akademii Pana Kleksa, Upiór w Upiorze w Operze, Thenardier w Les Misérables czy Dżin w Aladynie. Zagrał brata No Moe w musicalu Pięciu braci Moe w reżyserii Olafa Lubaszenko, był również odtwórcą roli Laurentego w musicalu Janusza Józefowicza Romeo i Julia (Teatr Studio Buffo w Warszawie).
W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku powierzono mu role Janusza Korczaka w musicalu Korczak, Upiora i dyrektora opery Andre w Upiorze w Operze, karczmarza Mordkę w Skrzypku na dachu oraz Wiktora Komarowskiego w musicalu Doktor Żywago. Był odtwórcą głównej roli Gomeza Adamsa w Rodzinie Addamsów (Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Syrena w Warszawie). Współpracuje również z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie zagrał Juana Perona w Evicie, Piłata w Jesus Christ Superstar i Curtisa w Zakonnicy w przebraniu.
Osobną sferą jego aktywności zawodowej jest praca w dubbingu filmowym, gdzie stworzył blisko sto kreacji, takich jak: Prosiaczek w Disney?owskim Kubusiu Puchatku, Szeregowy w Pingwinach z Madagaskaru, czy role w filmach: Happy Feet: Tupot małych stóp, Charlie i fabryka czekolady, Disco Robaczki, Shrek, Lorax i in. W bogatej kolekcji ról ma także postaci w polskich serialach telewizyjnych, takich jak: Miodowe Lata, Król Przedmieścia, Klan i in.
JAKUB SZYDŁOWSKI
Aktor musicalowy, dubbingowy i reżyser spektakli muzycznych. Od 2002 roku związany z Teatrem Muzycznym ROMA.
Absolwent liceum muzycznego w Szczecinie (w klasie altówki) oraz Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zagrał tam główne role w spektaklach Hair, Sen nocy letniej i Muzyka Queen. Występował w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu (Opera za trzy grosze, A Chorus Line), w teatrze Studio Buffo (Romeo i Julia) oraz Teatrze Komedia (Kieszonkowa Orkiestra, Najlepsze z najlepszych, Niebezpieczne związki) i anglojęzycznej wersji musicalu Hair w Szwajcarii. Obecnie gra także Pana Darlinga i Kapitana Haka w musicalu Piotruś Pan (Studio Buffo) i występuje w musicalu Piloci (Teatr Muzyczny ROMA).
Reżyser spektakli: Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej, Brzydki Kaczorek, Adonis ma gościa i Doktor Żywago (OiFP w Białymstoku) oraz Rent (Teatr Rampa w Warszawie), Cyrano, Madagaskar (Teatr Muzyczny w Łodzi) oraz Przypadki Robinsona Crusoe, Księga dżungli, Proces ? spektakl muzyczny (Nova Scena TM ROMA).
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na Noworoczny Koncert Galowy SkaVienna 2020, którego tematem przewodnim będą MUSICALE ŚWIATA. W Hali Widowiskowej wystąpią Gwiazdy Teatru Muzycznego ROMA z towarzyszeniem Orkiestry OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńki.
Podczas wieczorowej gali zostaną zaprezentowane obszerne fragmenty największych światowych musicali, takich jak: Koty, Evita, Grease, Nędznicy, Dzwonnik z Notre Dame, Moulin Rouge, Skrzypek na dachu, Deszczowa Piosenka, Mamma Mia, Taniec Wampirów i Upiór w Operze. Koncert wykonają czołowi artyści Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, odtwórcy głównych ról większości musicali wystawianych na scenach polskich teatrów muzycznych.
ŁUKASZ TALIK
Pochodzi z Bielska-Białej. Jest absolwentem Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Grał m.in. w musicalach: Jesus Christ Superstar, Footloose oraz Kiss Me Kate. Współpracował z Teatrem Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni, Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu oraz warszawskim Teatrem Rampa, gdzie zobaczyć go można było w spektaklach Tajemniczy ogród oraz musicalu Rent (Tom Collins). Występował w musicalu Polita zrealizowanym przez warszawskie Studio Buffo. Z tytułem Upiór w operze i postacią wicehrabiego Raoula de Chagny związany od czasu premiery w Teatrze Muzycznym ROMA. Współpracuje z polskimi orkiestrami i filharmoniami, biorąc udział w koncertach, głównie o tematyce filmowo-musicalowej. Na co dzień użycza głosu, pracując jako lektor, aktor dubbingowy i wokalista sesyjny.
Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra OBLIGATO pod dyr. Jerzego Sobeńki. Koncert poprowadzi Jolanta Suder.
Całość programu dopełnią specjalnie przygotowane wizualizacje, oryginalne stroje oraz choreografia, co bez wątpienia uczyni koncert wspaniałym widowiskiem. Czeka Państwa niezwykle emocjonujący wieczór, pełen wspaniałej muzyki, ciekawych opowieści i dobrej zabawy.
Zapraszamy 3 stycznia 2020 r. o godz.18.00 do Hali Widowiskowej w Skawinie, ul. Konstytucji 3 Maja 4.
Bilety w cenie od 70 zł do 150 zł do nabycia od 25 września w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:
a. kasa główna (Basen Camena, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00
b. kasa „Camena Kosmetyka i Masaże” (poniedziałek – piątek, godz. 15.00 – 21.00 oraz sobota – godz. 8.30 – 13.30)
DODATKOWE INFORMACJE: Kasa Główna CKiS, tel. 12 256 95 60 w. 30
Joanna Kurpiel, źródło: CKiS