czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

Muzyczna podróż od opery do jazzu

W poniedziałkowy wieczór 23 stycznia, w Pałacyku „Sokół” odbył się koncert utalentowanej sopranistki Blanki Dembosz, która zabrała nas w podróż po muzycznym świecie wokalistyki. Artystce na fortepianie akompaniowała Małgorzata Bednarska.

Na szeroki repertuar od arii operowych, przez operetkę, musical do standardów jazzowych złożyły się utwory znane i lubiane przez melomanów.

Był to koncert z miłością w tle – a miłość ta miała wiele odsłon. Pełne pasji i uwodzicielskiego uroku arie Carmen, nastoletnie westchnienia Lauretty, flirtująca z Faustem Małgorzata – to pomnikowe kreacje światowej opery. Cygańska miłość Ilony brzmiąca gorącym czardaszem czy romantyczna opowieść o rusałce Wilii – to niezwykle popularne oblicza operetki.

Wreszcie niespodzianka w tak klasycznym programie – wybitne kompozycje przedwojennych polskich twórców: Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego. Interpretacja nieśmiertelnej „miłości, która wszystko wybaczy” poruszyła widownię, podobnie jak tango zranionej kobiety, śpiewającej „Już nigdy!”

Na koniec artystka sięgnęła po absolutnego evergreen’a – oscylującej na styku muzyki klasycznej i jazzu kołysanki „Summertime” z opery „Porgy and Bess” George’a Gershwina, którą wykonała w sposób poruszający.

Na bis publiczność jeszcze raz poprosiła o czardasza, udowadniając, że cygańsko-węgierskie brzmienia mamy również we krwi. Owacjom nie było końca!

Dziękujemy Państwu za dzisiejszy wieczór i zapraszamy na kolejne koncerty.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS