poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Na piątek „Szczęśliwe wydarzenie”

Sięgnięcie przez Maskę po raz kolejny po Mrożka jest niewątpliwie szczęśliwym wydarzeniem. Sztuka spod pióra mistrza gatunku, zapewnia niezłą dawkę całkiem dobrego teatru.

Maska lubowała się w mistrzach groteski i absurdu. I tu jak u Mrożka przystało całkiem normalnie, zwyczajnie nie będzie. I w tym tkwi maskowa radość tworzenia i teatralnego pławienia się po scenie, w tym aktorzy Maski czują się doskonale, jak przysłowiowe ryby w wodzie. Świetnie dobrany tekst, doskonała obsada aktorska i dobre prowadzenie reżyserskie – skompilują dynamiczną, wciągającą narrację, która mimo dwóch i pół godziny trwania, nie pozwoli widzowi się nudzić.

W roli Dziadka zobaczymy Mateusza Droździewicza. Dziadek, jak to przedstawiciel starszyzny, doskonale wie, co rodzinie albo rodowi najbardziej jest potrzebne. Rolę Męża, całe życie tłamszonego przez ojca, wykreuje Piotr Golonka. Żonę i uzależnioną od miłości do dziecka matkę, doskonale  odzwierciedli Joanna Gądek. Natomiast Dziecko, niemowlę wręcz – w tej roli Anna Bębenek – to niesamowicie zagrane… dziecko.
Pojawiający się wraz z zamieszczonym anonsem w gazecie o wynajmie pokoju z widokiem na Mont Blanc,  Przybysz, wnosi w życie rodziny nowe wyzwania i oczekiwania, których spełnienie przyniesie zaskakujące, niekoniecznie przewidywane skutki…

Reżyseria: Andrzej Morawa; Opieka artystyczna, charakteryzacja, scenografia: Marta Tyrpa.

Zapraszamy, 21 kwietnia, godzina 19.00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Bezpłatne wejściówki na spektakl można będzie odbierać w Sokole na godzinę przed spektaklem.

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS