czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Na sport do… Zelczyny

Naprzeciwko szkoły podstawowej w Zelczynie powstał nowoczesny kompleks sportowy. Składa się z boiska wielofunkcyjnego oraz boiska do piłki nożnej.

Fani piłki nożnej – najpopularniejszej dyscypliny sportowej w Polsce będą mogli zagrać na pełnowymiarowym trawiastym boisku. Siatki (piłkochwyty) pozwolą uniknąć czasochłonnego poszukiwania piłki, a nowoczesne oświetlenie pozwoli na grę także w porach wieczornych. Boisko jest ogrodzone, wyposażone w szatnie, kosze na śmieci oraz małe trybuny, które pozwolą piłkarzom usiąść i złapać oddech, a kibicom dopingować swoją drużynę. Wkrótce na trawie zostaną narysowane linie, które sprawią, że gra w piłkę nożną będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Na nowoczesny kompleks sportowy w Zelczynie składa się także boisko wielofunkcyjne. Tutaj swoje miejsce znajdą fani siatkówki i koszykówki. Boisko jest oświetlone, posiada piłkochwyty, ławki i kosze na śmieci. Poliuretanowa nawierzchnia sprawi, że upadki będę zdecydowanie mniej bolesne.

Cały teren dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej pod nazwą: „Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina – ITD i ITP”, Działanie 11.2 Odnowa obszarów wiejskich, Nr projektu RPMP.11.02.00-12-0727/17.

Źródło: UMiG