piątek, 24 września 2021 Imieniny: Gerard, Teodor

Nagrodzili sportowców

20 czerwca w sali obrad im. mec. Macieja Sikluckiego odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów przyznania stypendiów oraz nagród sportowych dla zawodników i trenerów reprezentujących Gminę Skawina, którzy uzyskali wysokie wyniki w dziedzinie kultury fizycznej w 2016 r.

Miło mi spotkać się w to piękne popołudnie z najlepszymi z najlepszych! Mam nadzieję, że to co robicie teraz, w przyszłości będzie owocowało dalszym rozwojem Waszej kariery sportowej, jednocześnie przynosząc chlubę naszej Gminie – tymi słowami I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko rozpoczął spotkanie, podczas którego pogratulował stypendystom oraz osobom, które otrzymały nagrody sportowe.

Tuż po części oficjalnej, zaproszeni goście zostali zaproszeni na zdrowy (jak na sportowców przystało!) poczęstunek. Była to także okazja do rozmów kuluarowych, podczas których sportowcy i ich opiekunowie oraz trenerzy rozmawiali z burmistrzem oraz przedstawicielami tut. urzędu o potencjalnych zmianach w systemie stypendialnym oraz o potrzebach infrastrukturalnych niezbędnych do rozwijania sportu w naszej gminie.

Za wysokie osiągnięcia sportowe w 2016 r. stypendia sportowe otrzymali:

  1. Michał Styrylski – narciarstwo alpejskie oraz inline alpine
  2. Mateusz Faska – crossminton
  3. Julia Pawłowska – pływanie
  4. Karolina Czech – taekwondo
  5. Paulina Pyrlik – pływanie
  6. Kacper Morawski – lekkoatletyka
  7. Mateusz Knapczyk – crossminton
  8. Zuzanna Bezak – tenis stołowy
  9. Kacper Bezak – crossminton
  10. Aleksander Łyko – crossminton
  11. Adrian Janczuński – crossminton
  12. Kamil Janczuński – crossminton
  13. Anna Nowak – narciarstwo alpejskie i inline alpine
  14. Michał Stasik – brydż sportowy
  15. Kacper Kuflowski – brydż sportowy
  16. Barbara Superson – brydż sportowy
  17. Radosław Morek –  brydż sportowy
  18. Mateusz Słuszniak –  brydż sportowy
  19. Maciej Kędzierski –  brydż sportowy
  20. Łukasz Pląder –  brydż sportowy
  21. Aleksandra Pacura –  brydż sportowy
  22. Łukasz Kasperczyk –  brydż sportowy
  23. Franciszek Kurlit –  brydż sportowy
  24. Mateusz Bucki – narciarstwo alpejskie
  25. Dawid Bucki – narciarstwo alpejskie
  26. Wiktor Pękala – skoki narciarskie
  27. Jakub Wójtowicz –  narciarstwo alpejskie i inline alpine
  28. Oskar Jaworski –  narciarstwo alpejskie i inline alpine
  29. Michał Krzynówek –  narciarstwo alpejskie i inline alpine
  30. Ciro-Simone Fuiano –  narciarstwo alpejskie i inline alpine
  31. Nikodem Morawski – piłka nożna
  32. Samuel Zegartowski – judo
  33. Zofia Wincenciak – crossminton

Nagrody sportowe otrzymali:

  1. Dawid Ślęczka – karate kyokushin
  2. Wojciech Ankowski – piłka nożna
  3. Tadeusz Nazim – lekkoatletyka
  4. Marcin Kuflowski – brydż sportowy
  5. Michał Jaracz – hokej na lodzie
  6. Roman Styrylski – narciarstwo alpejskie i inline alpine

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: UMiG