czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Napisz bajkę dla swojego dziecka

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie i Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Skawina (rodziców, opiekunów wraz z dziećmi) do udziału w konkursie „Rodzinna Apteczka” pod honorowym patronatem burmistrza Norberta Rzepisko.

Konkurs polega na napisaniu bajki profilaktycznej o tematyce dotyczącej promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i szeroko pojętych problemów społecznych z nimi związanych. Bajka może być adresowana do Państwa dziecka i może dotyczyć niechcianych emocji (takich np. jak złość, lęk), niewłaściwych zachowań, trudności w nawiązywaniu relacji czy radzenia sobie ze stresem lub innej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się lub może się znaleźć dziecko (np. nowa sytuacja rodzinna, nowe miejsce, nowa grupa rówieśnicza). Może też propagować takie wartości, jak przyjaźń, szczerość, życzliwość, wdzięczność, bądź promować zdrowy tryb życia, optymizm, wytrwałość i realizację marzeń.

Wspólne pisanie bajki może być świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o naszych obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.

Na prace organizatorzy czekają do 31 stycznia 2021 r. 

Więcej informacji w regulaminie konkursu, który znajdziecie tutaj.

Materiały do pobrania TUTAJ

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna / CWR