sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Narkotyki u 40-latka. Derby musiał odpuścić

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali za posiadanie narkotyków jednego z kibiców wybierających się do Krakowa na mecz derbowy. Okazało się, że w miejscu zamieszkania miał ich znacznie więcej. 40-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

1 maja br., w ramach działań związanych z rozgrywanym w Krakowie meczem derbowym, policjanci z powiatu krakowskiego udali się w rejon pętli autobusowej w Skawinie, skąd mieli wyjeżdżać kibice. Grupa mężczyzn, ubranych w barwy jednego z klubów piłkarskich, została przez policjantów skontrolowana.

Przy jednym z nich, 40-latku ze Skawiny, policjanci znaleźli „skręta” z zawartością marihuany. Miał go schowanego w paczce po papierosach. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania, znaleziono kolejne partie narkotyków. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 310 gramów marihuany i niewielkie ilości mefedronu.

40-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych, a kolejnego dnia został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Tymczasem prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KPP w Krakowie