sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

„Quo Vadis” i… flash-mob

3 września Polacy zatrzymają się na chwilę, aby czytać „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Powieść wybrano w internetowym głosowaniu. 

Do akcji „Narodowego Czytania 2016” włącza się oczywiście również Skawina. W tym roku wydarzenie będzie jednak wyjątkowe. Odbędzie się bowiem również czytelniczy flash-mob! Co się będzie działo? Na razie to tajemnica. Jednak już dziś Biblioteka Miejska i Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie zachęcają mieszkańców gminy do przyjścia 3 września, punktualnie o 11.00 na skawiński rynek.

Mam nadzieję, że przyjdą wszyscy ci, którzy szanują literaturę i mają sentyment, pewnie z czasów jeszcze młodości, do Henryka Sienkiewicza. Kiedyś była to lektura, którą wszyscy czytaliśmy. Może warto powrócić do tych wspomnień i przeczytać literaturę, która jest ponadczasowa – mówi Krystyna Droździewicz, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie.

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza również do obejrzenia wystawy poświęconej twórczości Henryka Sienkiewicza. Wszyscy czytelnicy, którzy 3 września pojawią się na skawińskim rynku, otrzymają odbitkę pamiątkowego stempla wydanego przez Kancelarię Prezydenta z okazji akcji Narodowe Czytanie.

Co to jest flash-mob?
Spontaniczna akcja, podczas której wcześniej zorganizowane osoby zbierają się w miejscu publicznym, aby razem uczestniczyć w kilkuminutowym wydarzeniu, zaskakującym dla przypadkowych przechodniów.