sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

„Nas połączyła pasja…”

To właśnie pasja połączyła Sali PMC, Maggie, EMECE oraz WNP Squad, którzy w piątkowy wieczór wystąpili na scenie skawińskiego „Piasta”, jako mocna reprezentacja lokalnego hip-hopu. Każdy z występujących, w swoich autorskich utworach przedstawił odrębną wizję świata, tworząc swoisty przegląd młodego pokolenia hip-hopowców.

WYSTĄPILI:

Sali PMC (tj. Perpetum Mobile Club – squad, który Sali stworzył z przyjaciółmi), czyli Kuba Polański, który pochodzi z Radziszowa, ale na stałe mieszka w Anglii. Tam też tworzy swoją muzykę. Do Skawiny przyjechał specjalnie na nasz koncert. Aktualnie przygotowuje premierę swojego nowego mixtape’u.

Maggie (Magdalena Dudek) rapuje od dwóch lat. Wcześniej zajmowała się tańcem. Zaczynała od szkoły baletowej (Kraków, Warszawa), potem tańczyła hip-hop. Teraz rapuje. To właśnie dzięki muzyce potrafi najlepiej uwalniać swoje emocje. Inspiruje się Nicky Minaj. Dzisiejszy koncert był okazją do jej pierwszego występu scenicznego.

EMECE, czyli Konrad Sysło (zwany także Mec/Mecu) pochodzi z Nowej Huty. Razem z Bliźniakiem stworzył squad pod nazwą WWP (tzn. Wszystko w porządku). EMECE hip-hopem zajmuje się od 15 lat. Aktualnie pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem „Komplet”, który ukaże się latem. W muzyce stawia na autentyczność, często nawiązując do swoich własnych przeżyć. Oprócz działalności muzycznej zajmuje się także działalnością charytatywną. Pracuje w Fundacji „Wszystko w Porządku”.

WNP (Werbel Nas Połączył) to squad pochodzący ze Skawiny, który tworzą Cisa i Pepe. Dwóch młodych ludzi, których połączyła muzyka rap. Zaczęli współpracę w 2013 roku. Cisa WNP, 19 letni raper wychował się w Skawinie. Tu też zainteresował się kulturą hip-hopu. Muzykę tworzy wraz ze swoim przyjacielem Pepe WNP. Aktualnie pracują nad wspólnym albumem ”Podwórkowy Styl”, który ukaże się w wakacje 2017 roku. O swojej muzyce mówią: „Nasze teksty płyną prosto z serca, bez komercji i pazerstwa. Teksty są prawdziwe, prezentują nasze osobowości, ale też opisują nasze przeżycia i cały pogląd na świat”.

„Nas połączyła pasja
To wspólna matka, którą nazywają Hip Hop
To jest dobry smak, tak jak herbata lipton
Znów zagramy razem, razem z moim bratem,
Może zimą, może latem, ważne, że ze squadem”.

(Cisa x Pepe – „Dzień Koncertu”)

Ewa Przebinda, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński