poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Nie kradnij wody z hydrantów!

Kara to nawet kilka tysięcy złotych! Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie przestrzega przed kradzieżą wody z miejskich hydrantów. Nie dość, że tracą na tym wszystkim, to jeszcze można słono zapłacić…

Jak podają Wodociągi Skawina, kradzież wody z hydrantu to nielegalne działanie, które wiąże się z wieloma konsekwencjami.

– Należy pamiętać, że hydranty są ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej ludzi oraz budynków mieszkalnych i gospodarczych, a nie do pobierania wody do celów prywatnych – podkreślają przedstawiciele zakładu.

I podają skutki kradzieży wody z hydrantu. Są to m.in:

– Uszkodzenie hydrantu: intensywny pobór wody może doprowadzić do awarii hydrantu, co utrudni gaszenie pożaru w razie potrzeby.

– Spadek ciśnienia wody: pobór wody z hydrantu obniża ciśnienie w sieci wodociągowej, co może powodować problemy z dostawą wody dla innych odbiorców.

– Zanieczyszczenie wody: osady nagromadzone w rurach mogą zostać zerwane i przedostać się do wody pitnej, co stanowi zagrożenie dla zdrowia.

Osoby kradnące wodę z tych urządzeń muszą liczyć się z konsekwencjami. Kary finansowe: za kradzież wody z hydrantu grozi kara grzywny do 5000 zł.

– Pamiętajmy‼ Woda to cenny zasób, o który należy dbać. Korzystajmy z niej rozważnie i nie marnujmy jej. Kradzież wody z hydrantu jest nie tylko nielegalna, ale również nieodpowiedzialna i szkodliwa dla środowiska i innych ludzi! – ostrzegają pracownicy Wodociągów Skawina.

fot. pixabay. com