poniedziałek, 15 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwina, Wacława

Nie żyje Kazimierz Czekaj

Małopolski radny Kazimierz Czekaj zginął dziś nad ranem w wypadku samochodom w Czajowicach na drodze krajowej numer 94 z Olkusza do Krakowa. Samochód osobowy prowadzony przez samorządowca zderzył się z ciężarówką.

Kazimierz Czekaj był Radnym Województwa Małopolskiego II, III i IV kadencji oraz prowadził własną działalność gospodarczą. Był piekarzem. Miał 60 lat. Zostawił żonę i córkę.

Był współzałożycielem Stowarzyszenia Społecznego „Porozumienie Podkrakowskie” .W samorządzie działał od 1998 roku. Zaczął jako radny powiatu krakowskiego (1998-2002) . Od 2002 roku był radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego .

Był współorganizatorem “Święta Chleba”. Uczestniczył w zakładaniu Małopolskiej Izby Produktów Regionalnych, Tradycyjnych i Lokalnych. Należał do Krajowej Rady Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Zabiegał  o certyfikaty rodzimych produktów regionalnych w Unii Europejskiej.

Fundacja Brata Alberta wyróżniła go tytułem „Dobry jak chleb”, był honorowym strażakiem OSP i tytularnym przyjacielem wielu stowarzyszeń charytatywnych i fundacji, w tym Caritas Zabierzów.

KRK News