czwartek, 06 października 2022 Imieniny: Artur, Brunon

Niebanalne obrazy w „Sokole”

Piękne lato w pełni. Czas wakacji, to idealny moment na koleją w tym roku wystawę. Już 12 sierpnia o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich miłośników sztuki abstrakcyjnej. Tego dnia w Galerii Pałacyku „Sokół” odbędzie się wernisaż wystawy prac Grzegorza Skowronka pt. „PRZETWORZENIA”.

Niebanalne, nowoczesne obrazy przedstawiające to, czego aparat nigdy nie będzie potrafił. Jak mówi artysta: „Każdy obraz zaczął swoją podróż w głowie i przeszedł cały proces malowania, w którym nabierał kolejnych warstw, kolejnych przetworzeń, ewolucji, aż do ostatniego pociągnięcia pędzlem, po którym, niekiedy w niezrozumiały sposób, dochodzisz do wniosku, że obraz jest skończony.”

Grzegorz Skowronek – z pochodzenia krakowianin, od 25 lat mieszka w gminie Skawina. Tworzy od ponad dziesięciu lat, nieustannie się rozwijając i eksperymentując z coraz nowszymi technikami oraz tematami. W przeszłości zajmował się pracami renowatorskimi w kościele pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie oraz w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Morawczynie. Z pod jego pędzla wyszło również kilka obrazów na zamówienie Urzędu Wojewódzkiego. Jego obrazy trzykrotnie brały udział w Aukcji Wielkiego Serca.

Mżemy zdradzić, że podczas wernisażu będziemy mieli okazje nie tylko obejrzeć twórczość artysty, ale i poczuć klimat jego inspiracji.

Wystawę będzie można zwiedzać do 30 września w galerii Pałacyku ?Sokół? (kawiarnia) w godzinach otwarcia kawiarni. Zapraszamy!

Agnieszka Kupczyk, źródło: CKiS