środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Niecodzienny Tydzień Bibliotek

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, tradycyjnie już, włącza się w  dniach 8-15 maja w obchody XVII Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. W tym roku obchody odbywają się w niecodziennych okolicznościach, więc hasło przewodnie nabiera nowego znaczenia.

W tym roku celebrować święto bibliotek będziemy on-line, serdecznie więc zachęcamy do skorzystania z naszych facebookowych atrakcji. Przygotowaliśmy propozycje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Spragnionych urozmaicenia przedszkolaków zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, który wspaniale wzbogaci wyobraźnię każdego dziecka. Wystarczy, że maluch wysłucha jednej z naszych bajeczek wydanych z Urzędem Miasta i Gminy Skawina, zamieszczonych pod linkiem https://tiny.pl/7g9d4 w formie audiobooka i ją zilustruje. Zdjęcie Ilustracji można przesłać mailem na adres biblioteki (Regulamin konkursu https://tiny.pl/7g2sr). Na laureatów czekają nagrody, a zdjęcia prac konkursowych zaprezentowane zostaną w serwisach społecznościowych i na stronie biblioteki.

Dla starszych miłośników rozrywek przygotowaliśmy gry i zabawy online, czy literackie bingo. Rodzice i nauczyciele, poszukujący ciekawych form pracy ze swoimi dziećmi znajdą  autorską bajkę i podpowiedzi zajęć, adresowanych szczególnie do tych nielubiących owoców i warzyw. Wyłonimy też zwycięzcę corocznego plebiscytu na ?Czytelnika Roku?.

Wszystko to będzie się odbywało zdalnie, bo nadal zachęcamy Was do pozostania w domu.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie