poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Niemal 200 tysięcy dla młodych sportowców

Skawiński samorząd dba o rozwój młodych sportowców. Właśnie do tych, którzy osiągają najlepsze wyniki trafiło blisko 200 tysięcy złotych z budżetu gminy.

Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko, uhonorował wybitnych zawodników oraz trenerów reprezentujących tę społeczność za ich osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej w minionym roku 2023. Uroczyste wręczenie stypendiów i nagród sportowych było wyrazem uznania dla wysiłku, zaangażowania oraz doskonałych wyników osiągniętych przez sportowców z gminy Skawina.

W tegorocznej edycji programu wsparcia sportowego przeznaczono imponującą kwotę 199 784,60 zł na nagrody i stypendia. Jest to dowód na to, jak ważną rolę przywiązuje się do promocji talentów sportowych oraz rozwoju lokalnego sportu w Skawinie. Dzięki inicjatywom takim jak ta, młodzi sportowcy otrzymują motywację do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze większych sukcesów na arenach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

W gronie wyróżnionych znalazły się dzieci i młodzież uczestnicząca w różnorodnych dyscyplinach sportowych, takich jak brydż sportowy, inline alpine, crossminton, koszykówka, pływanie, piłka nożna, żeglarstwo, lacrosse i lekkoatletyka. To szerokie spektrum dyscyplin, co podkreśla bogactwo zainteresowań oraz różnorodność sportową wśród mieszkańców Gminy Skawina.

Podkreślenie osiągnięć i talentów sportowych poprzez przyznawanie stypendiów i nagród nie tylko motywuje samych sportowców do dalszego rozwoju, ale także stanowi bodziec dla innych młodych osób, by podążały za swoją pasją sportową i dążyły do osiągnięcia swoich celów.