sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

Niepokojące statystyki ws. koronawirusa

Liczba mieszkańców przebywających w kwarantannie domowej rośnie w zatrważającym tempie. Stan na czwartek 30 lipca to 99 mieszkańców. Dla porównania, równy miesiąc wcześniej było to 37 osób. 30 lipca w Polsce padł rekord zakażeń, potwierdzono 615 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

„Mamy wakacje, piękną pogodę, złagodzono obostrzenia. Ale nie wszystkie. Wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w sklepach i marketach. Niestety nie wszyscy w mieszkańcy Skawiny przestrzegają tego nakazu. Przypomina o nim straż miejska.

Maseczki są powszechnie dostępne, a ich założenie na czas zakupów nie jest szczególnie uciążliwe. Obowiązek zakrywania ust i nosa ma na celu zminimalizowanie transmisji wirusa. Nosząc maseczki zmniejszacie szanse na zarażenie osób, z którymi macie kontakt.

To szczególnie ważne teraz, gdy liczba zarażeń i kwarantann domowych rośnie w gminie Skawina. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni, ponieważ pandemia wciąż trwa i całkiem możliwe, że już wkrótce czeka nas nowa fala zachorowań.” – czytamy w informacji Urzędu Miasta i Gminy.

Źródło: UMiG