czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Nietuzinkowy wernisaż w „Sokole”

Nowy rok, nowi artyści i nowe propozycje wystaw. Tym razem zapraszamy serdecznie na nietuzinkowy wernisaż wystawy prac pani Żanety Migo już 13 stycznia 2023 o godz. 18:00Wstęp wolny!

(R)ewolucje Wenus to seria abstrakcyjnych obrazów wykonanych farbami akrylowymi na płótnie. Wśród kolorowych geometrycznych kształtów i nieregularnych barwnych plam wyłaniają się między innymi kobiece akty.

Każdy z obrazów przedstawia inną cechę – rolę tytułowej Wenus. Kobieta jest tutaj pokazana jako bohaterka dynamiczna, jej zmiany mogą być gwałtowne, stąd Rewolucje. Zmiany mogą następować też latami… Co daje nam efekt Ewolucji.
Wenus i jej różne oblicza zostanie zaprezentowana przez grono wyjątkowych i utalentowanych kobiet, które sprawią, że będzie to naprawdę niezwykły wernisaż!

Żaneta Migo – zamiłowanie do malowania zaczęło się u niej ujawniać od dziecka i tak już zostało. Swoją pasję mogła rozwijać dzięki licznym kursom rysunku oraz na studiach. W wolnym czasie chętnie czyta, uprawia sporty i chodzi na wystawy malarstwa ze swoimi dziećmi. Stara się zaszczepić w nich od małego miłość do sztuki. Bo sama doskonale wie, jakie to ważne.

Wystawę będzie można oglądać do 03 marca 2023r. w galerii Pałacyku „Sokół” (kawiarnia) od 8:00 – 16:00

Agnieszka Kupczyk, źródło: CKiS