niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

Niezwykła choinka strażaków

29 grudnia, Radziszów rozświetliły niebieskie światła sygnalizacji alarmowej pojazdów Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Skawina oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skawinie, które wzięły udział w akcji #StrażackaChoinkaDlaPiotrka, zainicjowanej przez Gminę Krzeszowice.

Głównym celem akcji jest zbiórka pieniężna na leczenie i rehabilitację druha z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Filipowskiej. Piotr zmaga się z ciężką chorobą – glejakiem.

Zadaniem jednostek Straży Pożarnych jest utworzenie z wykorzystaniem samochodów pożarniczych kształtu świątecznej choinki. Wszystko się zgadza, a zadanie wcale nie okazało się łatwym. W akcji charytatywnej wzięły udział wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Skawina oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Skawinie. Następnym etapem jest wpłata zebranych w jednostkach środków pieniężnych na leczenie Piotra. Do zadania strażaków z gminy Skawina nominowali strażacy z gminy Liszki i gminy Czernichów, tym samym następna nominacja wędruje do strażaków z Gminy Mogilany.

Zbiórka odbywa się za pośrednictwem Fundacji Onkologicznej Alivia. Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki: TUTAJ

„Dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gminy Skawina oraz Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Skawinie za ogromne zaangażowanie i wsparcie w akcji, Ochotniczej Straży Pożarnej w Giebułtowie za pomoc przy realizacji zadania i udostępnienie samochodu, by wykonać zdjęcia, Panu Jakubowi Moskała za realizację filmu z drona oraz Parafii św. Wawrzyńca w Radziszowie za udostępnienie parkingu” – czytamy w komunikacie prasowym.

Film z akcji możecie zobaczyć TUTAJ. Warto!

Źródło: UMiG