środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

Niezwykłe spotkanie z iluzją

Niezwykłe spotkanie z iluzją w Pałacyku „Sokół” zaprezentowane skawińskiej publiczności od pierwszych minut skradło serca widzów. Za sprawą spektaklu „Niewiarygodne”, spotkanie z Radkiem Hoffmanem, niewątpliwie będzie należało do tych, o których długo nie przestaje się myśleć i chce się jeszcze powtórzyć…

Godzina spotkania z iluzją mentalistyczną minęła niespostrzeżenie. Widzowie jak zahipnotyzowani wpatrywali się dociekliwie w kolejne psychologiczne iluzje, którymi omamiał nas Radek Hoffman.

Jest to młody iluzjonista, który przeszło połowę życia poświęcił tej scenicznej dziedzinie. Ponad 14 lat doskonalił swój kunszt w samej iluzji, a od 6-7 lat w iluzji mentalistycznej. Można powiedzieć, że jest prekursorem tej sztuki w Polsce: autorem pierwszego polskiego spektaklu mentalistycznego; autorem „Sekretów mentalisty”- pierwszej publikacji poświęconej mentalizmowi; twórcą pierwszego w Polsce Muzeum Sztuki Iluzji, które powstało w Łodzi. Muzeum obecnie przekształca się w interaktywną, mobilną wystawę zatytułowaną „Mistrzowie Iluzji”. Otwarto ją oficjalnie w październiku w łódzkim Teatrze V6, a od listopada będzie można ją kolejno zobaczyć w różnych miastach w Polsce.

Spotkanie z Radkiem Hoffmanem to ciekawe studium manipulacji podświadomością widza. I choć wszyscy wiemy, że to tylko iluzja, chętnie jej się poddajemy i dajemy wciągnąć w z góry zaplanowany scenariusz. Sympatyczne spotkanie i mile spędzony wieczór za nami, było warto.

Marta Tyrpa

Źródło: CKiS